• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Studniówka w Staszicu

"Niech żyje Bal, bo to życie to bal jest nad bale..."
[Agnieszka Osiecka]

4 stycznia 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. S. Staszica odbył się Bal Studniówkowy, w którym uczestniczyli tegoroczni maturzyści.

Uroczystość zdominowały: młodość, uroda i elegancja. Wyjątkową atmosferę balu podkreślała piękna dekoracja, nad którą czuwała p. Anna Jańczuk. Prowadzący studniówkę, Aleksandra Kasprzyk i Paweł Sala, powitali gości, dyrekcję, nauczycieli oraz maturzystów i ich rodziców.
Uczniowie, doceniając pracę, zaangażowanie oraz troskę rodziców, dyrekcji i wychowawców, podziękowali im ciepłymi słowami oraz kwiatami.
Jako pierwsza zabrała głos p. Maryla Symczuk, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, życząc młodzieży wspaniałej zabawy oraz doskonale zdanych egzaminów maturalnych. Pani Dyrektor Alicja Borkowska słowami z "Pana Tadeusza": Poloneza czas zacząć! dała sygnał do rozpoczęcia tańca, który wykonało 56 par. Jego wyjątkowy układ, niejednokrotnie nagradzany brawami przez widownię, przygotowała p. Grażyna Temporowicz. Tradycją naszego liceum jest walc, tańczony przez uczniów i nauczycieli.
Rzeczywistość szkolna bywa zabawna i to zaprezentowali maturzyści w kabarecie, wprowadzając uczestników Studniówki w wyśmienity nastrój.
Doskonała zabawa, potwierdzająca wyjątkowość tego balu, trwała do białego rana.

Zdjęcia: Łukasz Sidor

Dziękujemy za udostępnienie.

 • Studniowka-Sidor0057
 • Studniowka-Sidor0048
 • Studniowka-Sidor0032
 • Studniowka-Sidor0059
 • Studniowka-Sidor0042
 • Studniowka-Sidor0085
 • Studniowka-Sidor0080
 • Studniowka-Sidor0055
 • Studniowka-Sidor0073
 • Studniowka-Sidor0081
 • Studniowka-Sidor0052
 • Studniowka-Sidor0058
 • Studniowka-Sidor0037
 • Studniowka-Sidor0046
 • Studniowka-Sidor0050
 • Studniowka-Sidor0047
 • 2. Studniowka-Sidor0041
 • Studniowka-Sidor0062
 • Studniowka-Sidor0053
 • 3. Studniowka-Sidor0045
 • Studniowka-Sidor0078
 • Studniowka-Sidor0033
 • Studniowka-Sidor0060
 • 1. Studniowka-Sidor0039
 • Studniowka-Sidor0049

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 1334

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…