• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Studniówka w Staszicu

"Niech żyje Bal, bo to życie to bal jest nad bale..."
[Agnieszka Osiecka]

4 stycznia 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. S. Staszica odbył się Bal Studniówkowy, w którym uczestniczyli tegoroczni maturzyści.

Uroczystość zdominowały: młodość, uroda i elegancja. Wyjątkową atmosferę balu podkreślała piękna dekoracja, nad którą czuwała p. Anna Jańczuk. Prowadzący studniówkę, Aleksandra Kasprzyk i Paweł Sala, powitali gości, dyrekcję, nauczycieli oraz maturzystów i ich rodziców.
Uczniowie, doceniając pracę, zaangażowanie oraz troskę rodziców, dyrekcji i wychowawców, podziękowali im ciepłymi słowami oraz kwiatami.
Jako pierwsza zabrała głos p. Maryla Symczuk, Starosta Powiatu Hrubieszowskiego, życząc młodzieży wspaniałej zabawy oraz doskonale zdanych egzaminów maturalnych. Pani Dyrektor Alicja Borkowska słowami z "Pana Tadeusza": Poloneza czas zacząć! dała sygnał do rozpoczęcia tańca, który wykonało 56 par. Jego wyjątkowy układ, niejednokrotnie nagradzany brawami przez widownię, przygotowała p. Grażyna Temporowicz. Tradycją naszego liceum jest walc, tańczony przez uczniów i nauczycieli.
Rzeczywistość szkolna bywa zabawna i to zaprezentowali maturzyści w kabarecie, wprowadzając uczestników Studniówki w wyśmienity nastrój.
Doskonała zabawa, potwierdzająca wyjątkowość tego balu, trwała do białego rana.

Zdjęcia: Łukasz Sidor

Dziękujemy za udostępnienie.

 • Studniowka-Sidor0057
 • Studniowka-Sidor0048
 • Studniowka-Sidor0032
 • Studniowka-Sidor0059
 • Studniowka-Sidor0042
 • Studniowka-Sidor0085
 • Studniowka-Sidor0080
 • Studniowka-Sidor0055
 • Studniowka-Sidor0073
 • Studniowka-Sidor0081
 • Studniowka-Sidor0052
 • Studniowka-Sidor0058
 • Studniowka-Sidor0037
 • Studniowka-Sidor0046
 • Studniowka-Sidor0050
 • Studniowka-Sidor0047
 • 2. Studniowka-Sidor0041
 • Studniowka-Sidor0062
 • Studniowka-Sidor0053
 • 3. Studniowka-Sidor0045
 • Studniowka-Sidor0078
 • Studniowka-Sidor0033
 • Studniowka-Sidor0060
 • 1. Studniowka-Sidor0039
 • Studniowka-Sidor0049

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 2094

Sukcesy i osiągnęcia

Akademia Staśka wyróżniona

Kapituła konkursu „Szkoła Innowacji” zdecydowała o przyznaniu I Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie WYRÓŻNIENIA w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” za prowadzenie zajęć w ramach Akademii Staśka. 

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wydawanie świadectw maturalnych

Wydawanie świadectw maturalnych odbędzie się we wtorek 11 sierpnia 2020 roku według następującego harmonogramu:

 • klasa 3A – godz. 9.15-10:00 sala 1
 • klasa 3B – godz. 10.15-11:00 sala 1
 • klasa 3C – godz. 11.15-12:00 sala 1
 • klasa 3D – godz. 12.15-13:00 sala 1
 • klasa 3E – godz. 13.15-14:00 sala 1

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz postępowania zgodnie z wytycznymi sanitarnym obowiązującymi na terenie szkoły.  

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…