• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Spotkanie z absolwentem, por. Michałem Giergielem

Interesująco, zwłaszcza dla uczennic i  uczniów  klas ściśle sprofilowanych, rozpoczął się nowy semestr. W środę, 29 stycznia, wzięli oni udział w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, por. Michałem Giergielem. 

Nasz gość, maturzysta 2014 r., bardzo szybko nawiązał dobry kontakt ze słuchaczami. Przybliżył proces kształcenia  na uczelni wojskowej, w interesujący sposób opowiadał o szkoleniu, zwracając szczególną uwagę na wymagania stawiane przyszłym oficerom Marynarki Wojennej.  Wystąpienie uatrakcyjniły zdjęcia i filmy z licznych wyjazdów i rejsów szkoleniowych. Pan porucznik chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. Podzielił się też swoimi wspomnieniami z czasu nauki w liceum. Na zakończenie spotkania udzielił wywiadu szkolnemu radiu RTM "Staszic".
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy sukcesów w służbie.

 • DSC_0060
 • DSC_0061
 • DSC_0064
 • DSC_0059
 • DSC_0052
 • DSC_0050
 • DSC_0055
 • DSC_0067
 • DSC_0054
 • DSC_0075
 • DSC_0063
 • DSC_0065
 • DSC_0069
 • DSC_0066
 • DSC_0051
 • DSC_0073
 • DSC_0074
 • DSC_0071
 • DSC_0062
 • DSC_0072
 • DSC_0068
 • DSC_0070
 • DSC_0056
 • DSC_0053

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 291

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…