• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dzień Kobiet w Staszicu

Już w piątek, 6 marca, zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Polonistki wraz z uczniami przygotowały uroczystą akademię: były zabawne scenki, piękne piosenki, tańce i słodki poczęstunek. Życzenia dla wszystkich Pań ułożyła Gabrysia Kulczyńska.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas: 1a3, 1a, 1b3, 1b, 1e, 2a, 2c, 2b, 3b i 3e.
Panie (w kolejności pojawiania się na scenie):
Ewelina Szewczuk
Angelika Łazorczyk
Karolina Woźniak
Martyna Wiśniewska
Oliwia Kubiak
Dominika Krawiec
Ada Kasprowicz
Paulina Majkut
oraz panowie:
Jakub Woś
Mikołaj Folusz
Maciej Czajkowski
Paweł Jerzyna
Mateusz Partyka
Adam Brzeziński
Mateusz Peczak
Przemek Smolej.
Nad nagłośnieniem czuwał Mikołaj Ślażyński, słodki poczęstunek zapewnił Samorząd Uczniowski, dekoracje uczniowie przygotowali pod kierunkiem p. Anny Jańczuk, kolorowe światła wypożyczył nam ks. Grzegorz Szlązak. Opiekę nad całością sprawowały panie: Katarzyna Krotkiewicz, Anna Potrzeszcz i Joanna Szabat.

Autorem zdjęć jest Kacper Osiński.

 • DSC_0093
 • DSC_0111
 • DSC_0083
 • DSC_0080
 • DSC_0106
 • DSC_0088
 • DSC_0105
 • DSC_0079
 • DSC_0103
 • DSC_0092
 • DSC_0107
 • DSC_0096
 • DSC_0100
 • DSC_0085
 • DSC_0117
 • DSC_0108
 • DSC_0078
 • DSC_0076
 • DSC_0097
 • DSC_0114
 • DSC_0104
 • DSC_0101
 • DSC_0102
 • DSC_0091
 • DSC_0095
 • DSC_0099
 • DSC_0086
 • DSC_0089
 • DSC_0084
 • DSC_0113
 • DSC_0094

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 617

Sukcesy i osiągnęcia

Marta Kuraszko w finale Międzynarodowego Konkursu „Żywa Klasyka”!

Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum Marta Kuraszko przeszła do finału Międzynarodowego Konkursu „Żywa klasyka” 2020.
Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, 220 uczestników – laureatów etapów ogólnokrajowych z 80 państw świata wzięło udział w końcowym etapie tego ogromnego przedsięwzięcia. Wszyscy mieli zgodnie z wytycznymi przygotować nagranie recytowanego fragmentu prozy literatury rosyjskiej. Młodzież przez tydzień rywalizowała między sobą. Była to niezwykle wspaniała podróż w świat rosyjskiej literatury.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmiany dotyczące terminów postępowania rekrutacyjnego

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych zostanie przeprowadzone w nowych terminach, określonych przez Ministra Edukacji.
Zaktualizowane terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej i naszego liceum.

Uroczystości, wydarzenia

Takiego zakończenia roku klas maturalnych w Staszicu jeszcze nie było

Dziś jak co roku, przyszedł czas na rozstanie. Uczniowie klas maturalnych zostali absolwentami I LO im. ks. St. Staszica. Wyzwaniem stało się jednak spotkanie wszystkich uczniów z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami. W trudnej sytuacji pandemii koronawirusa uroczystość w tak licznym gronie wydawała się być niemożliwa.

Więcej…