• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Światowy Dzień Morza

Kiedyż zapragniecie szerokiego oddechu morza i jego widnokręgów bezkresnych, ponad którymi waży się Tajemnica!

Mariusz Zaruski

24 września 2020 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Morza ustanowiony przez Międzynarodową Organizację Morską IMO z siedzibą w Londynie. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Morza było hasło "Zrównoważona żegluga dla zrównoważonej planety".

W programie oprócz tematów związanych z flotą morską Polski, czy pracą portu morskiego znalazły się zagadnienia z edukacji zawodowej. W ramach lekcji geografii uczniowie naszego liceum z klas ekonomicznych (2C3) mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu online ze studentami Akademii Morskiej w Szczecinie. Podczas dyskusji na temat „Nawigator, mechanik, inżynier – co można robić po „morskich” studiach? prelegenci opowiedzieli o swoich wrażeniach związanych ze studiowaniem na tej uczelni i jej ofercie edukacyjnej.

Z kolei klasa 3C wysłuchała opowieści kpt. żeglugi wielkiej Ireneusza Lewandowskiego, Ambasadora Dobrej Woli IMO, pt. „Życie na fali - jak naprawdę wygląda życie marynarza?” Pan kapitan podzielił się z młodzieżą wspomnieniami z dalekich podróży i zachęcił do wiązania swojej przyszłości zawodowej z pracą na morzu.

Celem udziału w tych wirtualnych spotkaniach było oprócz poszerzania wiedzy z geografii ekonomicznej Polski, także wyzwalanie motywacji do określenia i zaplanowania przyszłej drogi życiowej uczniów.

Tekst: M. Młynarczuk

 • 20200924_131817
 • Screenshot_20200924-133023_YouTube
 • Screenshot_20200924-140646_YouTube
 • Screenshot_20200924-133133_YouTube
 • 20200924_131850
 • Screenshot_20200924-133105_YouTube
 • 20200924_140821

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 168

Sukcesy i osiągnęcia

„Staszic” w Międzynarodowym projekcie TestTrud 2020!

17 października 2020 zdalnie, na platformie Teams uczniowie I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie TestTrud. Zasięg tegorocznej akcji to: 5 kontynentów, 50 państw, 150 miast.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmiana trybu pracy szkoły

W związku z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa u kilku osób społeczności szkolnej, dwie klasy uczniów i kilkunastu nauczycieli zostało objętych kwarantanną. Organizacja pracy w systemie stacjonarnym okazała się niemożliwa.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Lekcja online dotycząca przebiegu postępowania karnego

9 października 2020 r. uczniowie kl. IID3 i IIE3 wzięli udział w lekcji online przeprowadzonej przez Panią Paulinę Janik, przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości. Tematyką lekcji były zagadnienia związane z szeroko rozumianym postępowaniem w sprawach karnych. Uczniom zobrazowano, w jaki sposób przebiega proces karny, kto może w nim uczestniczyć, wyjaśniono rolę oskarżyciela, obrońcy oraz sędziego. Przedstawiono, w jaki sposób zawiadomić organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Więcej…