• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dzień Pluszowego Misia

 

„Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś”.
H. Bechlerowa

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Swoje święto celebruje najmilsza zabawka, przytulanka i przyjaciel wszystkich dzieci. PLUSZOWY MIŚ jest zawsze z dziećmi, zarówno w chwilach radości jak i smutku. Często dzieci rozśmiesza, a w trudnych chwilach pomaga także zasnąć.

Od wielu lat uczniowie I LO im. Ks. St. Staszica, wraz ze swoimi opiekunami, organizowali obchody tego wyjątkowego święta w murach szkoły zapraszając podopiecznych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie. Spotkania wypełnione były wieloma atrakcjami, nasza młodzież przygotowywała część artystyczną, gdzie wcielała się w role różnych bohaterów z bajek oraz angażowała naszych gości w liczne gry i zabawy.
Ze względu na pandemię, nie mogliśmy w tym roku razem spędzić tego święta
w tradycyjny sposób, czyli w naszej szkole. Niemniej jednak, pamiętając o naszych przyjaciołach, postanowiliśmy zachować choć odrobinę normalności i tradycji. Dlatego też uczniowie kl. IE, Malwina Kosel, Magdalena Semeniuk i Mateusz Dec, pod opieką Anny Pękowskiej, Jolanty Korneluk i s.Bernadetty Kozieł przygotowali i nagrali bajki: „Odważny kolorowy miś” i „O Misiu Koraliku”. To nie koniec niespodzianek! Uczniowie przygotowali również prezentację multimedialną pt. „Wspomnień Moc.” Młodzież chciała w ten sposób przywołać radosne chwile spędzane od wielu już lat razem, które stały się już naszą „misiowo - staszicowską” tradycją.
Z utęsknieniem czekamy na kolejne wspólne świętowanie z okazji Dnia Pluszowego Misia!

Prezentacja do pobrania

 • 127886272_698705110780123_477294869535187239_n
 • 128259153_208958084212767_7663131366179643004_n
 • 128134147_858261821610563_6296934235517073504_n
 • 128172398_207044181028515_4041219001675277552_n
 • Magda (1)
 • Malwina

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 239

Sukcesy i osiągnęcia

Iza laureatką Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego 2020!

24 grudnia 2020 roku podczas telekonferencji Moskiewskiego Departamentu Edukacji i Nauki Marianna Lebedeva, dyrektor Moskiewskiego Centrum Jakości Kształcenia, podsumowała wyniki tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Języka Rosyjskiego i podała zwycięzców. Ogólnie w konkursie wzięło udział dwa tysiące uczniów z 5 kontynentów, 30 państw, 79 miast. Większość uczestników pochodziła z Białorusi, Serbii, Bułgarii, Włoch, Kazachstanu, ale nie zabrakło też uczestników z dalekiej Australii czy Kanady. W tym roku po raz pierwszy zmagania o tytuł laureata odbyły się online od 5. do 27. listopada w każdej z 7 kategorii.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu pt. "Magia Słowa - literatura rosyjska w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych", który odbędzie się formule on-line. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu linka do nagrania video, na którym uczniowie czytają wskazany przez Organizatorów tekst konkursowy (w załączeniu). Zgłoszenia przyjmujemy do 18.12. Link z do nagrania przesyłamy do nauczyciela języka rosyjskiego. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych plikach.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Akcja MEN "Razem na święta" 2020 w Staszicu.

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest szczególnym momentem w życiu wielu ludzi na całym świecie, pełnym radości oraz duchowych przeżyć. Często kojarzony z rodziną, która zbiera się przy wspólnym stole, by cieszyć się swoją obecnością, śpiewać kolędy i składać sobie wzajemne życzenia. Dla dzieci też są niezwykle ważne, bo czekają na upragnione prezenty.

Więcej…