• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie „Staszica” i Zespołu Palcówek Szkolno - Wychowawczych w Hrubieszowie obchodzili wspólnie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

 

Kariera pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla "Washington Post" karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go "Teddy's Bear" - miś Teddy'ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: "Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać". Dwa lata później, w 1904 roku "Teddy Bear" był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Na obchody tegorocznego Światowego Dnia Pluszowego Misia zaprosiliśmy podopiecznych Zespołu Palcówek Szkolno- Wychowawczych w Hrubieszowie. Dzień ten był okazją do świetnej zabawy. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych przez panią pedagog Jolantę Korneluk - inicjatorkę imprezy. Następnie uczennice z klasy IB wraz z kolegą z  klasy IIA zaprezentowali inscenizację słowno – muzyczną przygotowaną pod kierunkiem  p. Joanny Lis.  Autorką scenariusza była Aleksandra Kubacka. W rolę misia wcielił się Łukasz Czarnota, który pojawił się na scenie wraz z Gabrielą Bańką, Ewą Kowalską, Martą Kowalską, Urszulą Kozicką, Aleksandrą Król, Aleksandrą Kubacką, Adą Kyc, Kingą Ligaj, Kamilą Łoś, Aleksandrą Nowosad, Dominiką Ogórek, Kamilą Sykut, Zuzanną Łuką.

W drugiej części spotkania wszyscy uczniowie wspólnie wykonywali prace plastyczne oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych i konkurencjach sportowych.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez p. Monikę Młynarczuk było malowanie twarzy i formowanie misia z kolorowych balonów , za co odpowiedzialne były uczennice klasy IC: Kinga Kaczoruk, Aleksandra Kowalska, Klaudia Majewska, Natalia Nowakowska, Agnieszka Omiecińska, Dorota Wróbel.

Jednak największą popularnością cieszyła się zabawa taneczna z naszym pluszowym misiem, wróżką, pszczółkami i ich królową . Nad oprawą muzyczną czuwał Grzegorz Wołos z klasy IC, zaś spotkanie na fotografiach uwiecznił Marcin Warszawa z klasy IB.

Na zakończenie wizyty wszyscy zaproszeni uczniowie otrzymali „Misiowe ordery” wykonane przez uczennice klasy IIE: Martę Drączkowską, Karolinę Duńską, Jagodę Węgorek, Jolantę Wilkos, Sylwię Zubko pod czujnym okiem opiekuna Szkolnego Koła PCK – Barbary Brzezickiej, pluszowe maskotki i balonowe misie. W ramach podziękowania za zaproszenie, otrzymaliśmy od naszych gości kosz słodkości.

 Monika Młynarczuk

Galeria zdjęć

Odsłony: 3365

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…