• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Szczęśliwa passa trwa – ,,Staszic” górą !

3 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie (Staszic) odbył się powiatowy turniej Licealiady SZS  w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Mistrzowie powiatu to zarówno koszykarki jak i koszykarze ze ,,Staszica”.

Kapitalne widowisko w staszicowskiej hali nie mogło zawieść nawet najbardziej wybrednych fanów koszykówki. Emocji było naprawdę wiele, nie uniknęliśmy potu, stłuczeń, bandaży i niezastąpionego ,,zamrażacza”. Mecze reprezentantów naszej szkoły zakończyły się ogromną różnicą koszy. Chłopcy ze Staszica królowali na boisku, a tym samym pozostawili w tyle ,,Machaj” i ,,Kościuch”. Można powiedzieć, że rzucali jak z automatu ! Za to mecz dziewczyn trzymał w napięciu do ostatniej sekundy. Zacięta walka – kosz za kosz, punkt za punkt. Co prawda początek meczu należał do zawodniczek z ,,Kościucha”, ale ,,Staszic” utrzymał nerwy na wodzy i pokazał prawdziwą klasę w ostatniej kwarcie, wyrywając przeciwniczkom zwycięstwo z rąk.
Zawodnicy z naszej szkoły jak zawsze dali z siebie wszystko i doprowadzili ,,Staszica” do wygranej. Każdy trening krok po kroku prowadził nas do zwycięstwa. Barbara Cygan i Zbigniew Krawczuk to nasi nauczyciele/trenerzy – DZIĘKUJEMY!  Nas czekają rejony, trzymajcie kciuki !  Szczęśliwa passa niech trwa!

Wyniki spotkań :
ZS 2 - ZS 1        55 : 6
ZS 3 - ZS  2      13 : 48
ZS 2  -  ZS 3    21 : 19 (dziewczyny)

ZS Nr 2 w składzie: Pachniewska Paulina, Marut Barbara, Suchowska Paula, Daciuk Aleksandra, Łyko Maria, Konsowicz Ewa, Szczypek Natalia, Gajewska Ewelina, Szlonzak Katarzyna, Jasina Paula, Niemczyk Karolina, Śmiszek Daria, Szendrak Klaudia

Jóżwiak Damian, Popławski Kacper, Czerniak Oktawian, Jasina Jarosław, Sędłak Bartłomiej, Fijołek Patryk, Gardyński Albert, Chachler Hubert, Chachler Bartłomiej, Frankiewicz Kamil, Smerdel Bartosz, Żmuda Cezary

Odsłony: 3898

Sukcesy i osiągnęcia

Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój! - zadanie wykonane!

Redaktorzy szkolnego radia RTM Staszic wraz ze Stowarzyszeniem Staszic 31. maja 2023 r. zakończyli realizację zadania publicznego “Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój!” dofinansowanego przez Powiat Hrubieszowski kwotą 5000 zł. Paulina Belina z kl. 3e, Aleksandra Szabat z kl. 3c i Sebastian Borek z kl. 3b pod opieką Pani Joanny Szabat - opiekuna radia RTM Staszic i sekretarza Stowarzyszenia Staszic przez kilka miesięcy cierpliwie i z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Więcej…

Zawody sportowe

Srebro i brąz na zawodach wojewódzkich podczas Festiwalu Sztafet

15 czerwca 2023 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Festiwalu Sztafet. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując miejsca na podium! Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24