• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Zwycięski powrót ,,Staszica”

9 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie im. T. Kościuszki, odbyła się Powiatowa  Licealiada SZS w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody wygrała drużyna  liceum im. ks. Stanisława Staszica.

Dziewczęta ze ,,Staszica” pokazały charakter i niesamowitą wolę walki, w imponujący sposób wracając na podium po kilkuletniej dominacji ,,Kościucha”. Tym samym zrewanżowały się za poniesione porażki w ostatnich latach.  Mecze naszych zawodniczek, jak zawsze, przyniosły fale emocji. Na szczęście tym razem samych pozytywnych. Nie obyło się niestety bez kontuzji w meczu z ,,Machajem”. Jednak nawet skręcona kostka nie przeszkodziła w wygraniu kolejnego, kluczowego meczu z ,,Kościuchem”.  Co prawda pierwszy set należał do rywalek, ale w dwóch następnych odsłonach nasza drużyna zupełnie zdominowała przeciwniczki, narzucając im swój styl walki.
,,Siatkówka to takie puzzle, w których każdy element musi do siebie pasować”, a ,,Staszic” te puzzle ułożył niemal perfekcyjnie.  Niesamowicie zmotywowana wygraną drużyna szykuje się już na rejony, trzymajcie kciuki !
Gorąco dziękujemy naszej trenerce – prof. Annie Kusiak za wsparcie, pracę i przekazanie pozytywnej energii.

ZS 2 – ZS 1 2: 0

ZS 2 – ZS 3 2 : 1

Skład drużyny : Kowalska Marta, Góral Katarzyna, Marut Barbara, Stawicka Katarzyna, Daciuk Aleksandra, Szlonzak Katarzyna, Łyko Maria, Konsowicz Ewa, Niemczyk Karolina, Waś Karolina, Śmiszek Daria, Wilczewska Weronika.

Tekst: Barbara Marut

Odsłony: 3793

Sukcesy i osiągnęcia

Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój! - zadanie wykonane!

Redaktorzy szkolnego radia RTM Staszic wraz ze Stowarzyszeniem Staszic 31. maja 2023 r. zakończyli realizację zadania publicznego “Włącz REC: Radio, Edukację i Czas na rozwój!” dofinansowanego przez Powiat Hrubieszowski kwotą 5000 zł. Paulina Belina z kl. 3e, Aleksandra Szabat z kl. 3c i Sebastian Borek z kl. 3b pod opieką Pani Joanny Szabat - opiekuna radia RTM Staszic i sekretarza Stowarzyszenia Staszic przez kilka miesięcy cierpliwie i z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania.

Więcej…

Zawody sportowe

Srebro i brąz na zawodach wojewódzkich podczas Festiwalu Sztafet

15 czerwca 2023 roku w Lublinie odbył się Wojewódzki Finał Licealiady w Festiwalu Sztafet. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując miejsca na podium! Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24