• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Amelia i Iza będą walczyć w finale „Żywej klasyki” 2021!

„Czytanie może być fascynującą pasją, a książka najlepszym przyjacielem,
jakiego tylko można sobie wymarzyć”

Uczestnictwo uczniów naszego liceum w Międzynarodowym Konkursie „Żywa klasyka” już jest tradycją. Od 2015 roku chętnie biorą udział w tym fantastycznym międzynarodowym projekcie edukacyjnym. Spotkanie z tekstem z kanonu literatury rosyjskiej jest, jak mówią uczniowie, niesamowitą przygodą. Już w 2018 roku Ania Najczuk i Aleksandra Wesołek, aktualnie absolwentki naszej szkoły, wyjechały na Krym i tam zostały finalistkami konkursu, w 2019 roku Gabriela Jarosz podczas pobytu w Petersburgu zwyciężyła pod hasłem: „Ta zwykła i niezwykła klasyka”, a w 2020 roku Paweł Jerzyna i Marta Kuraszko otrzymali zaszczytny tytuł finalistów!

22 lutego 2021 roku na etapie wojewódzkim na platformie MS Teams Zuzanna Kusiak (IIC), Izabela Mrozowska (IIB) i Amelia Pawluk (IA) godnie zaprezentowały naszą szkołę, pokazując swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie. Dzięki wspaniałej wymowie, intonacji, dykcji oraz własnej interpretacji dzieł Aleksandra Ostrowskiego, Lwa Tołstoja i Mariny Cwietajewej „ożywiły” teksty i zachwyciły wymagające jury. Amelia i Iza przeszły do etapu ogólnopolskiego i już 11 marca na platformie Zoom na żywo będą walczyć o zwycięstwo. Jesteśmy dumni! Gratulujemy sukcesu i trzymamy za nich kciuki!
W tym roku z uwagi na to, że w wielu krajach na całym świecie obowiązują różne ograniczenia w związku z pandemią Covid-19, organizatorzy tego ogromnego przedsięwzięcia zaproponowali też „Żywą Klasykę on-line”. Przeprowadzenie etapów w zwykłej formule okazało się po prostu czasami niemożliwe, dlatego 100 uczestników z największą ilością polubień przejdzie do półfinału. Zuzia, Amelia i Iza przyjęły wyzwanie i wraz z Neonilą Pawluk dziękują wszystkim, kto zagłosował i podarował serduszko na Instagramie. Wyniki będą już 10 marca i mamy nadzieję, że dla naszych uczennic będą to dobre nowiny!
Tekst: Neonila Pawluk

 

Odsłony: 256

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.