• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Zuzanna Kusiak ze Staszica siódma w Polsce!

Miło nam podzielić się świetną wiadomością, która obiegła I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica.

15 kwietnia odbyła się pisemna część finału XV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Wyłoniła ona dziesięciu najlepszych w Polsce uczestników Olimpiady, którzy następnie zmierzą się ze sobą i walczyć będą o prestiżowe nagrody podczas części ustnej, która odbędzie się 22 kwietnia. Wśród najlepszych z najlepszych, z bardzo wysokim wynikiem, na miejscu 7. uplasowała się Zuzanna Kusiak z klasy II C (ekonom.) pracując pod opieką swojego nauczyciela religii, p. Wojciecha Borowskiego.
Uczennica wykazuje ogromne zainteresowanie tematyką religijną. Już w ubiegłym roku próbowała swoich sił w XIV Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie oraz VI Diecezjalnym Konkursie Wiedzy o bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce w obydwu zdobywając zasłużone laury. Nie są to jedyne talenty Zuzi, gdyż uczennica świetnie radzi sobie także z językiem rosyjskim oraz wzbogaca życie społeczności Staszica występując w różnego rodzaju szkolnych przedsięwzięciach artystycznych.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wyższego wyniku po zmaganiach ustnych.

 

 

Odsłony: 211

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.