• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Konkurs „Staszic online” rozstrzygnięty. 

tym roku szkolnym odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Staszic online”. Zadaniem uczniów było nagranie wideobloga w języku angielskim. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: indywidualnej i grupowej. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i postanowili wziąć udział w konkursie.  

Warto było, ponieważ główną nagrodą jest 6 - miesięczny kurs języka angielskiego online sponsorowany przez SPEAKINGO. Nagrody zakupiono także dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Staszic i Rady  Rodziców. Po długiej dyskusji komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Wybór nie był łatwy ze względu na wysoki poziom nagranych filmówNauczyciele docenili umiejętności językowe, niebanalne pomysły, inwencję twórczą oraz niebywały urok osobisty uczniów.  

W kategorii indywidualnej nagrody przyznano: 

I miejsce: Anna Prystupa, kl. 2b 

II miejsce: Marzena Semaj, kl. 2b3 

III miejsca: Paulina Kamińska, kl. 2d3 

Wyróżnienie: Katarzyna Kowalska, kl. 2d3 

W kategorii grupowej komisja doceniła wkład pracy, humor oraz kreatywność Darii Pirogowicz i PrzemysławaGardiasa z klasy 2a oraz Justyny Skwarczewskiej z klasy 2c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu. To już za rok!  

Joanna Patkowska 

Magdalena Kamińska 

 

 

  

 

 

  
  

Odsłony: 321

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.