• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszic z certyfikatem Pearson and BBC Live Classes

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie pierwszych i drugich klas liceum Staszica uczestniczyli w międzynarodowym projekcie lekcji online, który jest efektem współpracy wydawnictwa Pearson i BBC. 

Zajęcia online skierowane dla uczniów oraz nauczycieli z całego świata odbywały się na platformie ZOOM. W lekcjach Big Live Lessons oraz Live Classes, pt.: Street Art, The cost of higher education, Adventures of a Lifetime i Young Entrepreneurs naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II: A3, II D3, II B3, II D oraz I A.

Zajęcia prowadzili doświadczeni brytyjscy nauczyciele Michael Brand, Harry Waters oraz Dan Shepherd. W każdej lekcji jednocześnie uczestniczyła młodzież z różnych krajów wykonując zadania wymagające wzajemnej współpracy. Dynamika lekcji wymagała szybkiego reagowania na pytania oraz wypowiedzi innych uczestników a wszystko w języku angielskim. Udział w lekcjach prowadzonych przez wspaniałych nauczycieli, native speakerów, to nie tylko możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych, ale także wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości podczas nauki w jednej wirtualnej międzynarodowej klasie. Zajęcia wzbudziły dużo pozytywnych emocji, co okazało się niezwykle motywujące dla naszych uczniów. Każda lekcja wymagała przygotowania, dlatego należy docenić gotowość młodzieży do poświęcenia wolnego czasu i wkład pracy. Uczniów wspierały p. J. Patkowska oraz M. Kamińska. Wszyscy uczestnicy i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w międzynarodowym projekcie. Projekt będzie realizowany również w drugim semestrze, a kolejne zajęcia już 9 lutego.

aut. M. Kamińska, J. Patkowska

Odsłony: 284

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.