• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Jacek Tyszkiewicz znów sięga po matematyczne laury 

5 lutego odbył się Konkurs Matematyczny zorganizowany przez Instytut Techniczno–Informatyczny Uczelni Państwowej w Zamościu pod patronatem Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. 

W potyczce z „królową nauk”, jak określa się matematykę, świetnie poradził sobie Jacek Tyszkiewicz, uczeń III klasy mat-fiz z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zajmując 8 miejsce na 113 uczniów spośród 128 zgłoszonych z następujących szkół, w tym: 

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu 
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie 
 • I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju 
 • I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu 
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu 
 • Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju 
 • Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju 
 • Zespół Szkół nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie 
 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu 
 • Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. 

 Jacek jest uczniem naszej szkoły od 6 lat. Już w gimnazjum dał się poznać jako pracowity, zdeterminowany i skupiony na nauce młody człowiek wykazujący szczególne zainteresowania matematyką i naukami ścisłymi. W 2016 r. zdobył tytuł laureata Konkursu Matematycznego „Zagimak”, w 2017 r. został finalistą II Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka z kalkulatorem graficznym”. W 2018 r. Jacek został uhonorowany stypendnium im. płk Franciszka Kornickiego przyznawanym co roku najzdolniejszym uczniom szkoły. A w roku 2019 z powodzeniem wystąpił w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym “Bóbr”.  

Tegoroczna edycja Konkursu Matematycznego różniła się od poprzednich. „Po raz pierwszy konkurs odbył się w formule online. Wykorzystana została platforma turnello.pl pozwalająca organizować i przeprowadzać konkursy online. Uczniowie w ciągu 120 minut musieli odpowiedzieć na 20 pytań (test wielokrotnego wyboru). Każde pytanie wymagało przemyślenia, pomocniczych obliczeń, itp. Zakres tematyczny pytań pokrywał różne obszary wiedzy matematycznej. Poziom konkursu należy ocenić wysoko. Laureat konkursu zdobył 3/4 z możliwych do zdobycia punktów, przy systemie punktacji zawierającym jeden punkt za każdą prawidłową odpowiedź i dwa ujemne punkty za każdą błędną odpowiedź. Poza tym, należy zwrócić uwagę na dużą rozbieżność punktową wśród uczestników konkursu. Świadczy to z jednej strony o odpowiedzialnym podejściu uczniów do konkursu w formie on-line, a z drugiej strony o poziomie trudności zadań pozwalającym wyłonić zwycięzców posiadających ponadprzeciętną wiedzę matematyczną” – mówi o konkursie dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, dyrektor Instytutu Techniczno–Informatycznego Uczelni Państwowej w Zamościu jednocześnie kierownik Zakładu Informatyki UPZ. 

Odsłony: 266

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.