• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Agnieszka Pędzik – III miejsce na 5. Festiwalu Języka Rosyjskiego!

26 lutego 2021 roku odbył się w 5. Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Organizatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia była Katedra Rusycystyki, partnerzy wydarzenia i fundatorzy to Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Stowarzyszenie Polska–Wschód, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Stowarzyszenie Rodaków Rosji w Polsce Galicya i inni. Koordynowała cały cykl konkursów i zmagań na platformie MS Teams dr Małgorzata Dziedzic.

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy III A, Agnieszka Pędzik zajęła trzecie miejsce w teście leksykalno-gramatycznym dla uczniów szkół średnich. Poradziła sobie znakomicie, chociaż konkurencja była liczna! Zdobyte doświadczenie z pewnością przyda się w tym roku na maturze z języka rosyjskiego. Warto dodać, że Agnieszka zawsze chętnie uczestniczyła w różnych przedsięwzięciach dotyczących języka rosyjskiego, chociażby w Międzynarodowym Dyktandzie, zorganizowanym przez uniwersytet Immanuela Kanta w Kaliningradzie. Jak widać, trening czyni mistrza i idzie jej coraz lepiej. Jest z rosyjskim „za pan brat”, co bardzo cieszy.
W konkursie leksykalno-gramatycznym aktywnie uczestniczyły też Marta Kuraszko (III E), Izabela Mrozowska (II B) i Anna Pirogowicz (II A3). Podziękowanie za udział w teście „200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego – życie i twórczość pisarza” otrzymały: Magda Pirogowicz (II A), Eliza Petrycka (II A), Zuzanna Kusiak (II C), Aleksandra Borsukiewicz (II B), Ewa Makowska (II D) oraz Gabriela Jarosz (III E). Eryk Ostrowski wziął udział w konkursie piosenki rosyjskiej, wysyłając nagrany przez siebie utwór „Дорогой длинною”. Młodzież pracowała pod kierunkiem Neonili Pawluk, nauczyciela języka rosyjskiego, ale mogła też liczyć na pomoc swoich polonistek: Alicji Borkowskiej, Anny Potrzeszcz i Joanny Szabat.
Serdecznie gratulujemy naszym licealistom ambicji, chęci poszerzania wiedzy i zdobywania nowych doświadczeń. To, czego się nauczyliście przed konkursem, co wytrenowaliście i przeczytaliście, zostanie z Wami na dłużej i z pewnością przyda się zarówno na języku rosyjskim, jak i na języku polskim. Trzymajcie tak dalej! Jesteście super!

Opracowała: Neonila Pawluk

 • foto 2
 • foto 3
 • foto widoczne

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 251

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.