• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staśkowa kapsuła czasu przybliża dziś wszystkim szkolne radio RTM Staszic

 

Czy wiecie, że nasze szkolne radio ma już prawie16 lat - to tyle, ile nasi najmłodsi uczniowie Reporterzy radia towarzyszą wielu wydarzeniom organizowanym na terenie szkoły, miasta oraz okolic.

Społeczność lokalna przyzwyczaiła się do obecności młodych ludzi z mikrofonem z logo RTM Staszic i chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami i emocjami związanymi z życiem naszej małej ojczyzny. Radiowcy natomiast skrupulatnie to rejestrują, stając się dokumentalistami tego życia. Wszystko dzieje się pod czujnym okiem (a może raczej uchem) dobrego ducha radia i jego pomysłodawcy, opiekuna młodzieży, p. Stanisława Nowaka. Współopiekę nad szkolnym radiem przez kilka lat sprawowała także p. Dorota Sędłak, a obecnie p. Joanna Szabat. W szkole mieści się studio radiowe, w którym stale pracuje uczniowski zespół redakcyjny. Dla wielu uczniów radio RTM Staszic stało się preludium do ich przyszłej drogi zawodowej, która prowadziła zarówno do pracy w mediach, ale także do zawodów, w których głównym narzędziem jest słowo.
Prezentowany filmik z pewnością u wielu wywoła przyjemne wspomnienia, ale może stanie się także powodem, dla którego młodsi zechcą dołączyć do zespołu redakcyjnego radia RTM STASZIC.


Zapraszamy do kapsuły czasu....

 

Odsłony: 204

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.