• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Zdolna młodzież Staszica w międzynarodowej akcji edukacyjnej Test TruD 2021!

10 kwietnia 2021 roku po raz drugi on-line, na platformie MS Teams uczniowie I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie Test TruD. Zasięg tegorocznej akcji to: 5 kontynentów, 49 państw, 175 miast.

Test składał się z 10 różnorodnych i bardzo ciekawych zadań skupionych wokół tematu przewodniego: „Rodzinnych tradycji”. Autorem tekstu był Dmitrij Głuchowski - rosyjski pisarz, dziennikarz, twórca słynnego, kultowego już bestsellera: „Metro 2033”. Pisarz powitał wszystkich uczestników, podziękował za to, że uczą się języka rosyjskiego i chcą posługiwać się nim coraz lepiej. Zadania od A2 do B2 miały na celu nie tylko sprawdzić poziom znajomości języka, ale również przybliżyć wiedzę o kulturze, tradycjach rodzinnych i wartościach najważniejszych dla Rosjan. Po zakończeniu pracy z testem uczestnicy obejrzeli najnowszy, krótkometrażowy rosyjski film „Obietnica” (rok produkcji 2021, reżyser - Lana Vladi, scenariusz - Dmitrij Głuchowski) - historię obietnicy danej przez główną bohaterkę jeszcze w dzieciństwie oraz tego, jak się potoczyło jej życie i jaką niespodziankę zgotował jej los.
W teście udział wzięli: Marta Kuraszko (IIIE), Agnieszka Pędzik (IIIA), Gabriela Jarosz (IIIE), Katarzyna Perkman (IIE), Natalia Smoleń (IIE), Magda Rudawska (IIB), Maria Mielniczuk (IIB3), Patrycja Korońska (IIB3), Karolina Woźniak (IIB3), Anna Pirogowicz (IIA3), Agata Kusiak (ID), Artem Guberuk (IB) i Vladyslav Yushchuk (ID). Średni wynik: 80%. Wszystkim gratuluję! Dziękuję! Każdy uczestnik otrzyma certyfikat oraz miły upominek! Jesteście wspaniali!

Koordynator: Neonila Pawluk

 • foto 2
 • foto 4
 • foto 3
 • foto 1

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 177

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.