• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

STAŚKOWA KAPSUŁA CZASU powraca do spotkań z młodzieżą z Izraela

Drodzy Staśko-przyjaciele, 

Czas na wspomnienia wizyt uczniów ze szkoły Kiriat Sharet w Holon w Izraelu…

Nasze polsko-izraelsie spotkania to już 30-letnia historia, która wpisała się w tradycję I LO im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. Każde wydarzenie jest okazją nie tylko do manifestowania wspólnej hrubieszowskiej przeszłości, ale także do pokazania jak silne są nasze więzi pozwalające początkować nowe znajomości, które przeradzają się w długotrwałą przyjaźń zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Corocznym spotkaniom towarzyszą rozmowy, radość, muzyka, taniec i sport. Językiem porozumienia jest język angielski. Wszystko to powoduje, że wraz z zakończeniem każdej wizyty, nie możemy doczekać się następnej. Mimo dwuletniej przerwy spowodowanej pandemią, jesteśmy pewni, że już niedługo znów będziemy mogli gościć naszych przyjaciół w murach Staszica.

 

Odsłony: 157

Sukcesy i osiągnęcia

Gabriela Jarosz ze Staszica nominowana do tytułu Osobowość Roku 2020

Tegoroczna maturzystka Gabriela Jarosz została wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie Osobowość Roku 2020. W województwie lubelskim pieczę nad głosowaniem sprawują Kurier Lubelski, serwis kurierlubelski.pl oraz serwisy naszemiasto.pl. Plebiscyt ma na celu docenienie i nagrodzenie działalności ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Drodzy Maturzyści

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka zaprasza - osmoza

W kolejnym odcinku Akademii Staśka zabieramy Was w świat żywych organizmów, dla których woda jest niezbędnym do funkcjonowania składnikiem. Poznacie trudne słowo OSMOZA i dowiecie się, co ono oznacza.

Cennej lekcji udzielą Wam uczennice z klasy I E: Paulina Belina, Kamila Mazurkiewicz i Ewelina Walat, które z przepięknym uśmiechem bardzo obrazowo przeprowadziły doświadczenie wskazujące na zależność wody i soli w organizmie.
Zapraszamy do obejrzenia.