18 czerwca 2026 r. odbyło się uroczyste zwieńczenie roku akademickiego w Akademii Staśka.
Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta i okolic jak prawdziwi studenci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach o treści edukacyjnej w szerokim zakresie zagadnień akademickich. Już od prawie 10 lat organizowane są pełne nauki oraz zabawy zajęcia prowadzone przez uczniów I LO im . ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Nad wszystkim czuwają nauczyciele licealistów. Wsparciem służy także dzialajace przy szkole Stowarzyzenie Staszic. Wczoraj uczestnicy zajęć z matematyki "Misja kosmiczna 3D - odkrywcy brył" umieścili w swoich indeksach ostatnie w tym roku naklejki potwierdzające zaangażowanie i wiedzę. Nie zabrakło nagród i pysznego poczęstunku. Za stronę merytoryczną czwartkowego spotkania odpowiedzialna była nauczycielka matematyki, p. M Banach. Dziękujemy za spędzone chwile w Akademii Staśka i zapraszamy po wakacjach.








