• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dzień Europy w "Staszicu"

W dniu 24 VI 2013 r. w Zespole Szkół Nr 2 („Staszic”) miały miejsce obchody Dnia Europy. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy był Szkolny Klub Europejski działający pod opieką pani Edyty Wolańczuk i Agnieszki Umer.

Program tego wydarzenia był bardzo różnorodny. Dzień poświęcono tematyce związanej z Unią Europejską, uczniowie mogli poszerzyć wiedzę na temat Europy i wspólnego dziedzictwa kulturowego. Obchody Dnia Europy rozpoczęliśmy od wysłuchania „Ody do radości.”

Nasza szkoła jest pełna różnych talentów wokalnych, recytatorskich oraz naukowych. Uczniowie chętnie się nimi dzielą, dlatego zaprezentowali wiersze w różnych językach europejskich, byli to: Joanna Harasymiuk, Aleksandra Nowosad oraz Jakub Mielniczek.
Aby uatrakcyjnić to święto zorganizowano w tym dniu konkurs dotyczący państw Europy. Wzięli w nim udział uczniowie szkół z terenu Hrubieszowa, którzy zaprezentowali się w następujących kategoriach: potrawa, strój oraz piosenka wybranego przez siebie państwa europejskiego.
W każdym z nich jury przyznawało punkty, które po zsumowaniu wyłoniły zwycięzców. Komisja oceniająca obradowała w składzie:
Przewodniczący – Jarosław Grzeszczuk – wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie
Członkowie:
1. Dariusz Czujkowski – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i i Turystyki Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie,
2. Szymon Patkowski – Naczelnik Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Hrubieszowa,
3. Grzegorz Borkowski – Asystent Europosła Arkadiusza Bratkowskiego,
4. Anna Czerw – opiekun Samorządu Uczniowskiego,
5. Paulina Pokrywka – uczennica Zespołu Szkół Nr 2,
6. Jakub Dąbrowski – uczeń Zespołu Szkół Nr 2.
W kategorii piosenka:
I miejsce uzyskała Aleksandra Nowosad ( ZS nr 2),
II miejsce- Aleksandra Szeląg ( ZS nr 2),
III miejsce – przedstawiciele ZSM nr 3,
wyróżnienie – przedstawiciele klasy 1a ( ZS nr 2) .
W kategorii potrawa:
I miejsce – młodzież ZS nr 1,
II miejsce- 3cg ( ZS nr 2),
III miejsce – przedstawiciele ZSM nr 3,
wyróżnienie- klasa 2b (ZS nr 2.)
W kategorii strój:
I miejsce- klasa 2b (ZS nr 2),
II miejsce ZSM nr 3,
III miejsce – 1a (ZS nr 2),
wyróżnienie- ZS nr 4.
Fundatorami nagród byli: Posłowie do Parlamentu Europejskiego, Lena Kolarska-Bobińska i Arkadiusz Bratkowski, starosta powiatu hrubieszowskiego – Józef Kuropatwa, burmistrz Hrubieszowa – Tadeusz Garaj, wójt gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki. Dziękujemy bardzo naszym sponsorom.
Aulę szkolną ożywił zapach ciasteczek, naleśników, lazanii, a wszystko uzupełniała oprawa muzyczna. Można było zobaczyć młodzież i dzieci w strojach ludowych prezentowanych krajów. Przyjaciele szkoły uczestniczyli w degustacji potraw typowych dla krajów europejskich. Wszystkim uczestnikom konkursu można pogratulować znakomitego przygotowania, które należą się również pomysłodawcom i opiekunom.

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…