Ułatwienia dostępu

        

 

W dniu 16 listopada 2023r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.

W dniach 28-29 listopada 2023 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzki 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Flak z kl. II F, Hanna Kossowska z kl. IIA, Kornelia Kruk z kl. III D i Aleksandra Małyszek z kl. IV E wzięły udział w Turnieju zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. W. Zina w Hrubieszowie pod Honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego – Anety Karpiuk.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny stanęli w szranki ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego „Magia słowa – literatura rosyjskojęzyczna w interpretacji uczniów szkół ponadpodstawowych”. Konkurs odbył się 8 grudnia na Wydziale Filologicznym UMCS w Lublinie, a został zorganizowany przez Katedrę Lingwistyki Stosowanej UMCS oraz Katedrę Przekładoznawstwa Literatury Rosyjskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zadanie konkursowe polegało na recytacji dwóch fragmentów utworów (1 poetyckiego i 1 prozatorskiego) w języku rosyjskim.

Już w czwartek 16 listopada odbędzie się powiatowy etap 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego – „Sny i marzenia”, ogłoszonego przez CSK i CK w Lublinie. Eliminacje miejskie odbyły się 27 października 2023 r. w Hrubieszowskim Domu Kultury.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie reprezentowali: Wiktoria Salomon (I d), Kornelia Kruk (III d), Kacper Kalemba (I b), Jakub Bilik (Ib).

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia