Ułatwienia dostępu

        

 

Naszą edukacyjną przygodę z programem Erasmus+ zakończyliśmy uroczystym rozdaniem certyfikatów.

Nie, nie… Nie pomyliliśmy się. Witamy się po hiszpańsku, ponieważ odwiedziliśmy miasto Santiago de Compostela, które znajduje się w północno - zachodniej Hiszpanii.

Co to była za przygoda!!!
We wtorek obudziliśmy się wcześnie rano, hm..., nic dziwnego. Godzina 6:00. Celem podróży była stolica Portugalii- wielkie miasto Lizbona. W drodze do Lizbony zatrzymaliśmy się w wyjątkowym miejscu - Sanktuarium Fatimskim, które jest celem pielgrzymek ludzi z całego świata ze względu na objawienia z roku 1917. Było to dla nas wielkie przeżycie, którego nigdy nie utracimy.

Środę spędziliśmy w Aveiro - mieście zwanym ,,portugalską Wenecją”. To urocze miasto położone w północnej Portugalii, nad rzeką Vouga. Aveiro najlepiej podziwiać z wody dlatego rejs po kanałach barwnie pomalowanymi gondolami zwanymi moliceiro był doskonałym sposobem na ciekawe i relaksujące poznanie miasta.
Po raz kolejny Portugalia zaskoczyła nas kulturowym bogactwem i różnorodnością.

Projekty UE - Konfederacja Lewiatan

W słoneczny poniedziałek wybraliśmy się na zajęcia kulturowe do pięknego miejsca wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO, a jest nim miejscowość Viana do Castelo, nazywana perłą północnej Portugalii i łączy w sobie wszystkie najwspanialsze cechy regionu Costa Verde. Znajdują się tutaj naturalne plaże, spektakularne krajobrazy, a samo miasto jest nasycone portugalską historią i kulturą.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia