Ułatwienia dostępu

        

 

7. czerwca 2023 r. przy zachmurzonym niebie, w towarzystwie komarów i akompaniamencie kukułki młodzież ze Staszica uczestniczyła w lekcji przyrody w osadzie myśliwskiej w Lipowcu.

Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ już po raz dziesiąty myśliwi z Koła Łowieckiego ,,Rogacz 14” gościli młodych ludzi na swoim obwodzie łowieckim. W lekcji wzięła udział klasa Id wraz z panią dyrektor Alicją Borkowską i opiekunkami szkolnego koła LOP: panią Anną Michalczuk i panią Agnieszką Umer. Uczniowie mieli okazję obejrzeć leśne urządzenia myśliwskie, podziwiać piękno przyrody i pooddychać świeżym powietrzem.
Pan Adam Giza opowiedział o zadaniach Koła, o pracy myśliwych i przybliżył leśny ekosystem, zwracając szczególną uwagę na dbanie o bioróżnorodność leśnych mieszkańców. Poruszył też temat zachowania się w lesie w sytuacji spotkania z dzikim zwierzęciem. Prezes Koła, pan Marian Ozimek, uzupełnił wystąpienie o walory duchowe i wręczył na ręce pani dyrektor swoją publikację pt.: ,,Przed zmierzchem”, wzbogacając zasoby naszej biblioteki.
Młodzież zrewanżowała się wykonanym przez siebie kalendarium z fotografiami ze wcześniejszych spotkań.
Następnie panowie: Maciej Jarczak i Sławomir Umer poprosili o pomoc przy rozpaleniu ogniska i zaprosili wszystkich do pieczenia kiełbasek. Spotkanie zostało uświetnione sygnałami łowieckimi: ,,powitanie”, ,,zbiórka myśliwych” i ,,posiłek”, które wykonał sygnalista Sławomir Umer.
Serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia i smaczny poczęstunek. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli liczyć na tak wspaniałą współpracę.
Młodzież I LO wraz z opiekunkami.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia