Ułatwienia dostępu

        

 

Spotkaniem on line zakończył się w dniu 25 października polsko - norweski projekt z zakresu archeologii i dziedzictwa narodowego, zorganizowany przez Muzeum Narodowe w Lublinie i Muzeum Historii Kultury w Oslo oraz Fundację Polska Debatuje.

Podsumowując działania podjęte w ramach projektu uczennice i uczniowie naszego liceum mieli okazję porozmawiać ze swoimi norweskimi koleżankami i kolegami oraz pracownikami obydwu Muzeów na tematy związane z badaniami archeologicznymi, ich postrzeganiem w kontekście lokalnej społeczności oraz na szerszym forum. W trakcie realizacji przedsięwzięcia, podzielonego na trzy etapy, młodzież zwiedzała wystawę archeologiczną w Muzeum Narodowym w Lublinie oraz uczestniczyła w warsztatach dotyczących sztuki debatowania. Moment kulminacyjny projektu stanowił turniej debat, który miał miejsce 21 października w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół średnich województwa lubelskiego. Z trzech reprezentujących nasze liceum drużyn, najlepszą okazała się ekipa w składzie: Gabriela Krystkowiak, Agata Stankiewicz i Filip Szymański, która wywalczyła pierwsze miejsce. Ponadto Gabriela Krystkowiak, Filip Szymański i Mateusz Tokarz znaleźli się w gronie najlepszych mówców. Wszystkie działania odbywały się w miłej, twórczej atmosferze sprzyjającej efektywnej pracy i zdobywaniu nowych doświadczeń, stworzonej przez Zespół pracowników Muzeum Narodowego oraz przedstawiacieli Fundacji Polska Debatuje. Bohaterowie przedsięwzięcia, którzy zdecydowali się podjąć niełatwe wyzwanie, na łącznie wszystkich jego etapach to: Gabriela Frąc, Patrycja Krupińska i Jakub Radczuk z klasy 1d; Gabriela Krystkowiak, Gabriela Pietrynka, Oliwia Girgiel, Paulina Marcych, Martyna Germańska, Maja Panek, Magdalena Szwanc, Szymon Domański, Filip Szymański, Tadeusz Skowyra i Rafał Tomasiak z klasy 2d, Agnieszka Semaj z 2b, oraz Agata Stankiewicz, Magdalena Mieczałowska i Mateusz Tokarz z klasy 3d. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych, interesujących i owocnych wyzwań. Ten sukces ma wiele matek - panią Edytę Wolańczuk, która przeprowadziła krótki, acz intensywny i, co najważniejsze, efektywny, kurs debatowania; panie: Elżbietę Dąbrowską i Agnieszkę Jamroż, które sprawowały opiekę merytoryczną oraz panią Agnieszkę Perkman, wspierającą ekipę od strony językowej. Oraz jednego ojca - pana Bartłomieja Barteckiego, dyrektora Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, który dostrzegł nasz potencjał i zaprosił do uczestnictwa w projekcie.

 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia