Ułatwienia dostępu

        

 

Dzięki współpracy Stowarzyszenia Staszic z Miejską Biblioteką Publiczną, a w szczególności Uniwersytetem Trzeciego Wieku uczniowie Staszica z kl. III B (biol-chem) przygotowanych przez nauczycielkę biologii, panią Martę Krupę przeprowadzili cykl wykładów i warsztatów w ramach projektu"Tête-à-tête z przyrodą”.

10 maja dwoje uczniów I LO im. ks. Stanisława Staszica Krystian Kucharski i Natalia Siemicka poprowadzili wykład pt.: ”Drugie oblicze plastiku".
17 maja odbył się drugi z cyklu wykładów "Tête-à-tête z przyrodą". Zajęcia o podtemacie: "Od Sokratesa do Napoleona. Co botanika ma wspólnego z historią?" wprowadziły kursantów do tajemniczego świata trujących roślin oraz ich zastosowania w medycynie. Tym razem w role prelegentów wcielili się: Mateusz Lewicki, Julia Ferenc i Amelia Nowosad.
20 maja odbyły się warsztaty pt. „Wrotki w mikroświecie”. Tym razem kursanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku odwiedzili mury Staśka i ponownie zasiedli w szkolnych ławkach. Urozmaiceniem zajęć była wycieczka po szkole przygotowana przez panią Agnieszkę Jamroż.
Uczniowie Staszica i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku - YouTube

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I PRELEGENTOM. 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia