Ułatwienia dostępu

        

 

Uczennice naszej szkoły: Agnieszka Flak z kl. II F, Hanna Kossowska z kl. IIA, Kornelia Kruk z kl. III D i Aleksandra Małyszek z kl. IV E wzięły udział w Turnieju zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. W. Zina w Hrubieszowie pod Honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego – Anety Karpiuk.

Turniej pod hasłem „100 lat! Wisława Szymborska” miał na celu popularyzację twórczości poetki w związku z uchwalonym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2023 – Rokiem Wisławy Szymborskiej. Rywalizacja szkół była poprzedzona spotkaniem z Michałem Rusinkiem – wieloletnim sekretarzem Wisławy Szymborskiej ,które miało miejsce 21 września w siedzibie biblioteki, podczas którego nasze uczennice usłyszały ciekawostki i anegdoty z życia Noblistki.
Turniej odbył się 21.11. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Przystąpiły do niego wszystkie szkoły średnie naszego powiatu. Rywalizacja składała się z trzech konkurencji: testu wiedzy, plastycznej i żywego słowa. W ogólnej punktacji nasze uczennice pokonały konkurencję zajmując pierwsze miejsce i otrzymały cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Hrubieszowskiego p. Anetę Karpiuk.
Uczennice przygotowując się do Turnieju pracowały pod kierunkiem swoich nauczycielek: Katarzyny Krotkiewicz, Anny Potrzeszcz, Doroty Sędłak i Beaty Trześniowskiej.
Gratulujemy uczennicom i nauczycielkom i życzymy dalszych sukcesów.

 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia