Ułatwienia dostępu

        

 

W dniach 28-29 listopada 2023 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się Turniej Wojewódzki 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.

Organizatorami Konkursu było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie. „Sny i marzenia” to wybrany w tym roku temat zmagań lubelskich recytatorów.  Otwierał on drogę ku tematyce oniryzmu, wyobraźni, pragnień i wewnętrznych celów – tych mniej i bardziej realnych.

To wyjątkowe artystyczne wydarzenie poprzedziły zmagania recytatorów  na scenach domów kultury w całym województwie. O swoich poetyckich przeżyciach opowiedziało ponad 1000 recytatorów, a 741 z nich zaprezentowało się podczas 20 eliminacji powiatowych.  Podczas Turnieju Wojewódzkiego na scenie Centrum Spotkań Kultur wystąpiło 95 recytatorów nominowanych z całego województwa lubelskiego. Uczestnicy podzieleni byli na pięć kategorii wiekowych – uczniowie szkół podstawowych – klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli.

Wśród nich znaleźli się  nasi młodzi miłośnicy poezji - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica.  Kornelia Kruk z klasy IIID  oraz Kacper Kalemba z klasy IB, w dniu  29 listopada 2023r. reprezentowali powiat hrubieszowski. Wymagające jury Konkursu dostrzegło wyjątkowy talent recytatorski Kacpra i przyznało mu wyróżnienie w kategorii szkoła ponadpodstawowa. Instruktorem naszego laureata jest Pani Alicja Borkowska. W sposób niezwykle wrażliwy zaprezentowała się jego koleżanka Kornelia, którą do występu przygotowywała Pani Katarzyna Krotkiewicz. Uroczyste wręczenie Kacprowi wyróżnienia i jego występ w Koncercie Laureatów odbył się 6 grudnia b.r. w Sali Kinowej w Centrum Kultury  w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom – uczestnikom Konkursu, odwagi połączonej z wyjątkową artystyczną wrażliwością, chęci do pracy nad sobą, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do osiągania celów a instruktorom za artystyczną opiekę.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5
loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia