Ułatwienia dostępu

        

 

 Oliwia Kapusta z kl. 3c zajęła pierwsze miejsce spośród 121 licealistów z całej Polski. Finał konkursu poprzedziło systematyczne przygotowanie Oliwii (w szkole oraz online) pod czujnym okiem s. Bernadetty Kozieł.

Uczniowie naszego liceum, z którymi s. Bernadetta pracowała, już od wielu lat zajmowali w tym konkursie bardzo wysokie miejsca, ale dopiero w tym roku doświadczenie katechety w prowadzeniu takich przygotowań oraz ambicja, pracowitość i doskonała pamięć Oliwki zaowocowały zwycięstwem.
W dniach 10 – 11 czerwca 2024 r. w Niepokalanowie odbył się finał
Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany już po raz 28. przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zakres materiału tegorocznych zmagań obejmował Księgę Sędziów i Dzieje Apostolskie ze wstępami, przypisami, komentarzami i słowniczkiem.
Pierwszego dnia konkursu uczniowie zmagali się z testem składającym się z 45 pytań. Łącznie można było zdobyć 90 punktów. Następnego dnia wyłoniono najlepszą siódemkę zawodników i zaproszono ich do etapu ustnego. Punktacja finalistów mieściła się między wynikiem maksymalnym a wynikiem 87,5 punktu. Oliwia napisała test bezbłędnie. W etapie ustnym, po dwóch dogrywkach Oliwia okazała się najlepsza. Na rok czasu, do następnej edycji konkursu została Honorowym Apostołem Słowa Bożego i w związku z tym otrzymała specjalny egzemplarz Pisma Świętego, w którym umieści dla kolejnych Apostołów Słowa Bożego najbardziej przemawiający do niej werset biblijny. Otrzymała również indeks na wyższą uczelnię, wiele nagród rzeczowych oraz pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę, dokąd uda się wraz z s. Bernadettą Kozieł. Serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji umieszczonych na szkolnym facebooku oraz na stronie okwb: https://www.facebook.com/konkursbiblijny/

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia