• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Koncert charytatywny

 Wystąpili uczniowie

Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Staszica w Hrubieszowie

 

 Choroby nowotworowe nie są problemem odległym, dalekim, obok którego możemy przejść bez zastanowienia i refleksji. SĄ TU, obok nas, dręczą naszych kolegów i przyjaciół, bliskich.

Odbierają radość życia, przenoszą z boisk szkolnych do szpitali, zmuszają do trudnej walki ponad siły młodego człowieka.

Młodzież naszej szkoły dostrzega takie sytuacje i nie pozostaje obojętna. Działa. Uczniowie klas maturalnych, mimo dużej ilości zajęć znaleźli wolę i chęć by zorganizować, przy życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników HDK, koncert charytatywny na rzecz  profilaktyki nowotworowej.

Koncert zadowolił gusta muzyczne wszystkich słuchaczy:

Bartek Jurkiewicz prezentował muzykę klasyczną, wykonując na fortepianie, między innymi utwory Fryderyka Chopina, Rachmaninowa i Szumana,

Ewelina Grossman, Marta Flisiak, Maciek Michalczuk, Łukasz Jańczuk, Grześ Czarnecki, Przemek Mazurek i Michał Giergiel, Mateusz Kulczyński  porwali publiczność do zabawy przy dobrym bluesie i poezji śpiewanej, wykonując utwory zespołów: SDM i Dżem i IRA.

Koncert prowadziła Kinga Panasiewicz, która, jak zwykle z poczuciem humoru, bawiła publiczność prezentując anegdotki o artystach z wielkich scen, a także o tych przyszłych czyniących pierwsze kroki na scenie.

Po takiej uczcie muzycznej pozostały nam miłe artystyczne przeżycia oraz cegiełki

– dowody dobrych serc i  dobrych uczynków.

Opracowanie: Marta Krupa

Galeria zdjęć

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Konkurs wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie organizuje II Powiatowy Konkurs Wiedzy o naszym Patronie pt. „Myśl społeczna i polityczna ks. Stanisława Staszica”. Zapraszamy do udziału uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu hrubieszowskiego. 

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

"Reksio i przyjaciele" w naszej szkole.

6 lutego mieliśmy przyjemność gościć Pana Alfreda Matyjaszczyka. Jest on założycielem i prezesem fundacji "Reksio i przyjaciele" znajdującej się w Podhorcach. Ten wielkoduszny mężczyzna daje schronienie zwierzętom po przejściach, zaniedbanym, bezdomnym, chorym i porzuconym. Leczy je, pokazuje że nie wszyscy ludzie są źli i pomaga im znaleźć nowe domy. Ma pod swoją opieką także starsze psiaki, których szanse na znalezienie domu są niewielkie. Umożliwia im przeżycie starości w otoczeniu innych piesków, w poczuciu bezpieczeństwa i miłości. Podczas spotkania Pan Alfred opowiadał nam jak zajmuje się swoimi podopiecznymi, jak stara się zdobywać środki na ich wyżywienie i leczenie. Wspominał także, że potrzebna jest każda pomoc i każdy z nas może przyczynić się do poprawy sytuacji jego piesków.

Więcej…