Koncert charytatywny

 Wystąpili uczniowie

Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Staszica w Hrubieszowie

 

 Choroby nowotworowe nie są problemem odległym, dalekim, obok którego możemy przejść bez zastanowienia i refleksji. SĄ TU, obok nas, dręczą naszych kolegów i przyjaciół, bliskich.

Odbierają radość życia, przenoszą z boisk szkolnych do szpitali, zmuszają do trudnej walki ponad siły młodego człowieka.

Młodzież naszej szkoły dostrzega takie sytuacje i nie pozostaje obojętna. Działa. Uczniowie klas maturalnych, mimo dużej ilości zajęć znaleźli wolę i chęć by zorganizować, przy życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników HDK, koncert charytatywny na rzecz  profilaktyki nowotworowej.

Koncert zadowolił gusta muzyczne wszystkich słuchaczy:

Bartek Jurkiewicz prezentował muzykę klasyczną, wykonując na fortepianie, między innymi utwory Fryderyka Chopina, Rachmaninowa i Szumana,

Ewelina Grossman, Marta Flisiak, Maciek Michalczuk, Łukasz Jańczuk, Grześ Czarnecki, Przemek Mazurek i Michał Giergiel, Mateusz Kulczyński  porwali publiczność do zabawy przy dobrym bluesie i poezji śpiewanej, wykonując utwory zespołów: SDM i Dżem i IRA.

Koncert prowadziła Kinga Panasiewicz, która, jak zwykle z poczuciem humoru, bawiła publiczność prezentując anegdotki o artystach z wielkich scen, a także o tych przyszłych czyniących pierwsze kroki na scenie.

Po takiej uczcie muzycznej pozostały nam miłe artystyczne przeżycia oraz cegiełki

– dowody dobrych serc i  dobrych uczynków.

Opracowanie: Marta Krupa

Galeria zdjęć

Odsłony: 734

Sukcesy i osiągnęcia

Międzynarodowy sukces uczennic Staszica!

Już po raz drugi uczennice Staszica wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Puszkinowskim  „Что в имени тебе моём?”  organizowanym przez Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina w Moskwie. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania językiem i literaturą rosyjską .

Więcej…

Zawody sportowe

Dziewczęta ze „Staszica’’ V - ce Mistrzyniami Rejonu w koszykówce

27 marca 2019 r. w Krasnymstawie odbyła się Rejonowa Licealiada SZS w koszykówce dziewcząt. Po wygranym powiecie dziewczyny z ZS nr 2 w Hrubieszowie znalazły się wśród czterech najlepszych drużyn w rejonie.

W zawodach udział brały również zawodniczki reprezentujące Zamość, Tomaszów Lubelski oraz Krasnystaw. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym’’.

Więcej…

Ogłoszenia

Zapraszamy rodziców na spotkania

Zebranie z Rodzicami odbędzie się 9.09. 2019 r. (poniedziałek)

- kl. I i II o 16.30 – z wychowawcami

- kl. III o 15.30  - z wychowawcami, o 16.30 z dyrektorem (osoby wybrane do organizacji Studniówki)

 

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

W trosce o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa od pierwszych dni września szczególną troską otaczamy tych, którzy rozpoczynają naukę. Trwają zajęcia integracyjne klas pierwszych, które wpisały się już w tradycję naszej szkoły. Działania integrujące stanowią ważny czynnik szeroko rozumianych oddziaływań wychowawczych. Zajęcia mają pomóc młodzieży zaadoptować się do nowych warunków w nowej szkole i klasie, w integracji z grupą.

Więcej…