Od starożytnych ruin po szum fal – niezapomniany dzień grupy Erasmus+ w Kaş!
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 102
Nasza grupa zamieniła szkolne ławki na lekcję historii w terenie. Podczas wizyty w malowniczym Kaş przenieśliśmy się w czasy starożytnej Licji, realizując dwa wyjątkowe punkty programu:
Teatr Antiphellos – w tym niesamowitym obiekcie z widokiem na morze testowaliśmy starożytną akustykę i rozmawialiśmy o roli sztuki w integracji społecznej.
Czytaj więcej: Od starożytnych ruin po szum fal – niezapomniany dzień grupy Erasmus+ w Kaş!
Śladami mitycznej Chimery – edukacyjna przygoda Erasmus+
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 101
Kolejny dzień projektu Erasmus+ spędziliśmy bardzo aktywnie.
Odwiedziliśmy górę Chimera, zwaną również Yanartaş, znajdującą się w okolicach tureckiej miejscowości Çıralı, która słynie z naturalnych płomieni wydobywających się ze szczelin w skałach. Zjawisko to powstaje dzięki gazom ziemnym wydostającym się spod powierzchni ziemi i płonącym nieprzerwanie od setek lat. Według legend to właśnie tutaj miała znajdować się mityczna Chimera – potwór ziejący ogniem.
Czytaj więcej: Śladami mitycznej Chimery – edukacyjna przygoda Erasmus+
Kolejna mobilność Erasmus+ właśnie się rozpoczęła
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 75
Trzecia grupa uczestników projektu Erasmus+ bezpiecznie dotarła do Turcji. Przed nami dni pełne spotkań, wspólnych działań, nowych doświadczeń i poznawania tureckiej kultury Pozdrawiamy z Kemer.
Czytaj więcej: Kolejna mobilność Erasmus+ właśnie się rozpoczęła
Erasmus+ przywitanie Kemer
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 87
Kemer to urokliwe miasteczko, które przywitało nas pięknymi widokami, łączącymi majestat zielonych gór Taurus i bezkres turkusowego Morza Śródziemnego. Jest to jeden z najbardziej malowniczych kurortów Riwiery Tureckiej z charakterystycznymi sklepikami, hotelami, piękną plażą, zatoką i przepysznym jedzeniem.
Szkolna akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 408
W ramach szkolnej akcji „Bezpieczeństwo przede wszystkim” wszyscy uczniowie klas II i III uczestniczyli 25 maja 2026 r. w spotkaniu z psychodietetykiem panią Magdaleną Gis – Pękałą, absolwentką naszej szkoły. Tematem prelekcji były zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ codziennych nawyków żywieniowych na zdrowie, samopoczucie i koncentrację.
Czytaj więcej: Szkolna akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”







