Spotkanie ze studentami Lotniczej Akademii Wojskowej
- Szczegóły
- Joanna Szabat
- Kategoria: Wydarzenia
- Odsłony: 3393
14. 03. 2025 r. młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie spotkała się z absolwentami naszej szkoły, a obecnie studentami III roku Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, st. kpr. pchor. Jakubem Drączkowskim i st. kpr. pchor. Maciejem Nowackim.
Czytaj więcej: Spotkanie ze studentami Lotniczej Akademii Wojskowej
Słoneczne San Cataldo i pierwszy dzień w szkole
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 2459
Czwarty dzień naszego wyjazdu (projekt nr 2024-1-PL01-KA121-SCH-000206793) był pełen nowych doświadczeń i pierwszych wrażeń. Wczesnym rankiem zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy z Geli w kierunku San Cataldo. Podróż minęła nam szybko i przyjemnie – mieliśmy okazję podziwiać piękne sycylijskie krajobrazy, rozległe wzgórza i charakterystyczne zabudowania mijanych miejscowości. Po drodze zastanawialiśmy się, jak będzie wyglądać nasz czas w szkole plastycznej.
Czytaj więcej: Słoneczne San Cataldo i pierwszy dzień w szkole
Odkrywamy uroki nadmorskiego miasta Gela
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 2585
Dzień rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania, po którym wybraliśmy się do McDonalda na szybką przekąskę. Następnie udaliśmy się do jednego z lokalnych kościołów, aby zobaczyć jego architekturę i poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca.
Po wizycie w kościele mieliśmy spotkanie organizacyjne w ramach programu Erasmus, gdzie omówiliśmy plan działań na najbliższe dni. Zaraz potem udaliśmy się do jednej z ciekawszych atrakcji Geli – słynnego kamienia, z którym wiążą się różne legendy.
Palermo - miasto eklektycznej architektury wyjątkowej atmosfery
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 2404
Dzisiejszy "Erasmusowy" dzień (projekt nr 2024-1-PL01-KA121-SCH-000206793) spędziliśmy w Palermo. Niestety, pogoda nas nie rozpieszczała. Mimo to, nie daliśmy się zniechęcić i postanowiliśmy jak najlepiej wykorzystać czas w tym pięknym, pełnym historii mieście.
Czytaj więcej: Palermo - miasto eklektycznej architektury wyjątkowej atmosfery
Kultura i kuchnia nadmorskiej Geli
- Szczegóły
- Super User
- Kategoria: Wycieczki
- Odsłony: 2518
Drugi dzień pobytu na Sycylii (niedziela 30 marca 2025 r.) w ramach programu #Erasmus+ nr. 2024-1-PL01-KA121-SCH-000206793 rozpoczęliśmy od pysznego śniadania w kawiarni, gdzie delektowaliśmy się pistacjowym croissantem i aromatyczną kawą. Następnie udaliśmy się na plażę, aby lepiej się jej przyjrzeć i poznać okolicę. Przy okazji zaobserwowaliśmy Włochów grających w bocce, popularną grę polegającą na rzucaniu kolorowymi kulami. Spacerując po plaży, podziwialiśmy muszelki i robiliśmy zdjęcia.







