Czwarty dzień naszej włoskiej wycieczki rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania. Następnie udaliśmy się nad Jezioro Como, jedno z najbardziej znanych jezior we Włoszech.
Czytaj więcejUłatwienia dostępu
|
|

22 maja 2026 r. w naszym liceum odbył się Dzień Otwarty. O godzinie 10.00 Ósmoklasistów, ich Nauczycieli, Wychowawców i Rodziców w szkolnej auli powitała pani Dyrektor, Alicja Borkowska wraz z Jakubem Radczukiem, następnie Goście mieli możliwość zapoznania się z ofertą klas na rok 2026/2027, z działalnością wszystkich szkolnych organizacji i kół zainteresowań.
14. i 15. maja 2026 r. klasy 3a i 3e wybrały się na wycieczkę w Pieniny.
Czytaj więcej: Zamki, błoto i... przepiękne widoki! Nasza przygoda w Pieninach
Dzisiejszy dzień naszego wyjazdu Erasmus+ rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem, po którym ruszyliśmy odkrywać okolice Kemer.
Dzisiejszy dzień upłynął nam na odkrywaniu okolicy i chłonięciu tureckiego klimatu po raz ostatni. Spacerując ulicami, mogliśmy jeszcze lepiej poznać kulturę, codzienne życie mieszkańców oraz atmosferę tego wyjątkowego miejsca.
Czytaj więcej: Kemer – dzień pełen wspomnień, śmiechu i tureckich przysmaków
Dzień 7 naszej erasmusowej przygody rozpoczęliśmy od wspólnego spaceru po Kemer, który pozwolił nam naładować siły na resztę dnia.
Czwarty dzień naszej włoskiej wycieczki rozpoczęliśmy od wspólnego śniadania. Następnie udaliśmy się nad Jezioro Como, jedno z najbardziej znanych jezior we Włoszech.
Czytaj więcej
Drugi dzień naszej wycieczki do północnych Włoch spędziliśmy w Wiedniu, stolicy Austrii.
Czytaj więcej
9 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 1E udali się na pełną wrażeń wycieczkę do Kozłówki, by w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę historyczną i edukacyjną. Już od pierwszych chwil dopisywały nam świetne humory! Podczas wizyty zwiedziliśmy Muzeum Zamoyskich, jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo parkowych w Polsce. Z zaciekawieniem poznawaliśmy historię rodu Zamoyskich, podziwialiśmy przepiękne wnętrza pałacu i oglądaliśmy wyjątkowe eksponaty.
Czytaj więcej
Pierwszy dzień naszej wycieczki do Północnych Włoch rozpoczęliśmy od zwiedzania Bratysławy - stolicy Słowacji. Na początku udaliśmy się pod Zamek Bratysławski, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki na miasto i rzekę Dunaj. Następnie odwiedziliśmy Katedrę św. Marcina, dawny kościół koronacyjny królów węgierskich, gdzie podziwialiśmy wspaniałe nrogotyckie wnętrze.
Czytaj więcej
12 czerwca w ramach obchodów Europejskich Dni Archeologii młodzież pierwszych i drugich klas naszego liceum uczestniczyła w wyjątkowych zajęciach zorganizowanych w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Archeologicznego Gminy Hrubieszów w Masłomęczu.
Czytaj więcej
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie uczestniczyli w ogólnopolskim programie profilaktycznym „Rówieśnicy”, realizowanym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
Czytaj więcej
W dniu 16 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, poświęcone bezpieczeństwu podczas zbliżających się wakacji.
Czytaj więcej
8 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne z Panią Ewą Obszyńską Specjalistą ds. Epidemiologii i Panią położną Beatą Szwiec ze SP ZOZ Hrubieszów, w którym uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze. Tematem prelekcji była profilaktyka wirusa HPV oraz przygotowanie do pierwszej wizyty u ginekologa.
Czytaj więcej
Realizacja programu „Znamię! Znam je?”
W naszej szkole po raz kolejny realizowany jest przez pedagoga szkolnego program edukacyjny „Znamię! Znam je?, poświęcony profilaktyce czerniaka. Podczas zajęć uczniowie poznali również metodę ABCDE Czerniaka, która pomaga w ocenie znamion skórnych i wczesnym rozpoznawaniu niepokojących zmian.
Czytaj więcej
W dniu 29 maja, dziewięciu uczniów klasy III A (matematyczno–fizycznej) wzięło udział w finale Konkursu Wiedzy z Zakresu Finansów Publicznych organizowanego w ramach XXXV Tygodnia Ekonomicznego „Ekonomia odpowiedzialności” na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wcześniej przeszli trudnie eliminacje, które umożliwiły im awans do finału.
Czytaj więcej
Z ogromną radością i dumą informujemy o spektakularnym sukcesie reprezentantów I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica na arenie międzynarodowej! Nasza młodzież zdominowała festiwalowe podia w dwóch kategoriach: utwór muzyczny i rysunek. Wiktor Zaprzała z 1B 1. miejsce i tytuł laureata zawdzięcza swojemu pięknemu wykonaniu "Walca nr 2" Dmitrija Szostakowicza. Za oryginalną pracę plastyczną Klaudia Szkutnik również z 1B zdobyła 1. miejsce, 2. miejsce i tytuł laureata otrzymały: Julia Jańczuk z 2B i Zofia Szlązak z 2A, a trzecie miejsce zajęły: Emilia Pawluk z 3B i Marharyta Ivanova z 3B.
Czytaj więcej
„Staszic” wśród najlepszych województwa lubelskiego z dumą informujemy, że Hanna Korolska, Kacper Kalemba, Oliwia Mączka, Magdalena Olchowska oraz Mariia Yanko, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, znaleźli się w gronie najlepszych młodych ludzi województwa lubelskiego.
Czytaj więcej
16 kwietnia 2026 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez władze Wydziału Humanistycznego UMCS laureatom w Ogólnopolskim Konkursie Językowym „4 JĘZYKI DLA LINGWISTYKI: EN-DE-FR-RU”.
Czytaj więcej
Kwietniowe warsztaty z cyklu Akademia Staśka to spotkanie z fizyką i zjawiskami, które dobrze znamy z codziennego życia, lecz nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak powstają.
Czytaj więcej
29. października odbyły się inauguracyjne warsztaty Akademii Staśka w roku szkolnym 2025/2026.
Czytaj więcej
Uczestnicy Akademii Staśka w czasie majowych warsztatów włączyli się w obchodzony przez różne instytucje w całym kraju jubileusz 270 rocznicy urodzin ks. Stanisława Staszica. Zagrali w szkolną grę o Staszicu przygotowaną przez ich starszych kolegów.
Czytaj więcej
Kolejne warsztaty z cyklu „Akademia Staśka" poświęcone Tajemnicom Cyrylicy już za nami.
Czytaj więcej
5 czerwca reprezentacje dziewcząt i chłopców I LO w Hrubieszowie wyruszyły do Elbląga na Finał Ogólnopolskiej Licealiady w Unihokeju.
Czytaj więcej
29 kwietnia 2026 roku w Chełmie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady Piłki Nożnej chłopców. Podopieczni prof. Andrzeja Pochylczuka zajęli pierwsze miejsce.
Czytaj więcej
16. kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbył się półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta, spisali się na medal, a dokładnie na złoty medal. Uzyskali awans do etapu wojewódzkiego, zdobywając najwyższe podium.
Czytaj więcej
17. marca 2026 roku w IV Liceum Ogólnokształcącym w Białej Podlaskiej odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Koszykówce Dziewcząt.
W zawodach uczestniczyły zespoły: ZSZ nr 2 Ryki, ZS nr 3 Kraśnik, II LO Chełm, IV LO Biała Podlaska i I LO Hrubieszów.
Czytaj więcej
11. 03. 2026 roku na sali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyła się Rejonowa Licealiada w koszykówce chłopców.
Czytaj więcej
W niedzielę 1 marca 2026 r. w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w których uczestniczyła także delegacja młodzieży I LO im. ks. Stanisława Staszica wraz z opiekunem.
Czytaj więcej
13 lutego w naszej szkole odbył się Koncert Walentynkowy. Tradycyjnie już motywem przewodnim były romantyczne piosenki wykonane w językach obcych. Jak co roku aulę szkolną zapełnili uczniowie. Koncert poprowadzili niezawodni i pełni pozytywnej energii: Karolina Jasińska i Kacper Kalemba z klasy III B. To oni wprowadzili nas w atmosferę tego dnia.
Czytaj więcej
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2025 r. w auli I LO im. ks. S. Staszica w Hrubieszowie odbył się koncert bożonarodzeniowy. Uczniowie zaprezentowali polskie kolędy i pastorałki oraz utwory o tematyce świątecznej z innych krajów.
Czytaj więcej
Młodzież naszej szkoły uczciła kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości. Przygotowany z dużym zaangażowaniem uczennic i uczniów montaż słowno-muzyczny ukazał dzieje naszego kraju od utraty Niepodległości do jej odzyskania, akcentując najważniejsze, symboliczne momenty.
Czytaj więcej