• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszic ma 15 uczniów w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego

Języki obce są nie tylko jednym z wielu przedmiotów szkolnych, stanowią także nieocenione narzędzie życia codziennego. O wiele łatwiej jest nam się odnaleźć w dzisiejszym świecie znając chociaż jeden język obcy. Duża grupa młodzieży oprócz codziennego uczestniczenia w lekcjach (co od lat przekłada się w naszej szkole na bardzo wysokie wyniki matur z języków obcych na poziomie podstawowym i rozszerzonym) wykazuje swoje zainteresowanie językiem obcym w dodatkowej pracy indywidualnej, a te dwa czynniki owocują startem w konkursach lub olimpiadach.

 

W roku szk. 2013/2014 do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego przystąpiło ok. 30 uczniów. W etapie wojewódzkim, który odbył się w Lublinie 16 stycznia 2014 znalazło się aż 15 uczniów naszej szkoły:

1 Mociak Paweł

2 Kamiński Bartek

3 Szumiata Karolina

4 Czychańska Natalia

5 Harapiuk Alicja

6 Hanc Katarzyna

7 Szeląg Aleksandra

8 Majder Iga

9 Kulczycka Paulina

10 Pietrusiewicz Maja

11 Różańska Amanda

12 Łacińska Malwina

13 Jurkiewicz Michał

14 Paradowska Nikole

15 Łukasiewicz Małgorzata

Obecnie z niecierpliwością czekamy na wyniki licząc na udział w ostatnim etapie Olimpiady.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom. Trzymamy za was kciuki!!!

 

Odsłony: 2893

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

V miejsce w województwie koszykarzy Staszica

Dnia 30 marca 2022 roku w Chełmie odbyła się Wojewódzka Licealiada w koszykówce chłopców.

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2022 odbyło się tajne głosowanie w naszej szkole na kandydatów do SU.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jest procesem, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i wychowawca.

Więcej…