• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Staszic” w sejmie i Brukseli

Z dumą informujemy, że uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica, Martyna Partyka i Edyta Wojda, zasiądą w ławach poselskich XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziewczęta zdobyły mandaty poselskie w wyniku ogólnopolskiej rekrutacji, w której brały udział dwuosobowe zespoły, współorganizowanej przez Kancelarię Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w porozumieniu z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Ministerstwem Edukacji Narodowej.


Zdobycie mandatów poselskich przez Edytę i Martynę jest znaczącym osiągnięciem ze względu na dużą konkurencję i wysoki poziom prac uczestników. Posłanki będą reprezentować nie tylko szkołę, ale przede wszystkim Hrubieszów, powiat hrubieszowski oraz województwo lubelskie. 1 czerwca 2015 r. dziewczęta będą uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży, podczas którego zostanie przegłosowana uchwała zawierająca postulaty związane z tematem przewodnim bieżącej sesji. Udział naszych uczennic w projekcie na pewno zaowocuje cennymi młodzieżowymi inicjatywami. Warto dodać, że w murach naszej szkoły (gimnazjum i liceum) wyrosło już 12 posłanek i posłów, a udział w rekrutacji do Sejmu Dzieci i Młodzieży stał się tradycją oraz dobrą i skuteczną praktyką w kształtowaniu postaw obywatelskich.

To nie koniec sukcesów uczniów Staszica. 20 kwietnia odbył się finał konkursu „Twoje europejskie wyzwanie”, do którego zakwalifikowały się nasze uczennice: Martyna Partyka, Katarzyna Tokarz i Edyta Wojda. Czy Polska jest gotowa na przyjęcie euro, a jeśli tak, to kiedy i na jakich warunkach? Dlaczego inwestycja w danej gminie zasługuje na unijną dotację? To zadania, z którymi musiała się zmierzyć młodzież z całego województwa lubelskiego. Nasze uczennice zostały najlepiej ocenione przez jury, uzyskując I miejsce. Zwycięzcy konkursu, którego organizatorem jest europoseł Krzysztof Hetman, pojadą na wycieczkę do Brukseli.

Dwa zespoły zostały przygotowane przez nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie – panią Edytę Wolańczuk. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Galeria zdjęć

Odsłony: 3567

Sukcesy i osiągnęcia

III edycja Konkursu wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu

 

"Pierwszym obowiązkiem człowieka jest pracować Tylko przez pracę staje się obywatelem użytecznym". ks. Stanisław Staszic 29 maja 2023 roku, w auli szkolnej naszej szkoły, 28 uczniów szkół z powiatu hrubieszowskiego wzięło udział w III edycji wiedzy o ks. Stanisławie Staszicu📖. Uczestnicy mieli za zadanie wykazać się znajomością biografii i działalności wybitnego myśliciela okresu oświecenia, autora dzieła m. in. „Przestrogi dla Polski”.

Więcej…

Zawody sportowe

Drużyna Staszica wicemistrzami rejonu w koszykówce chłopców

21 marca 2023 roku w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbyła się Rejonowa Licealiada w Koszykówce chłopców. W zawodach udział brały 3 drużyny: I LO Hrubieszów, I LO Tomaszów Lubelski i III LO Zamość.

Więcej…

Ogłoszenia

Walne zebranie Stowarzyszenia Staszic

Uroczystości, wydarzenia

Dzień otwarty w Staszicu

 

2 czerwca 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbył się Dzień Otwarty.

Ósmoklasistów i ich opiekuów o godz. 10.00 powitała dyrektor szkoły, pani Alicja Borkowska, prezes Stowarzyzenia Staszic, pani Agnieszka Perkman oraz uczennica klasy I mat-fiz, Zosia Śliwa. Na naszych gości czekały stoiska informacyjne w auli szkolnej, a w salach lekcyjnych gry, zabawy edukacyjne, quizy. Odwiedzający mogli zapoznać się  ofertą zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych, przyjrzeć się z bliska kołom zainteresowań oraz organizacjom szkolnym. Przybyłych częstwaliśmy muffinkamii, popcornem, watą cukrową i słodyczami. Zajrzała do nas dziś także pani Starosta Aneta Karpiuk Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie włączając się do wspolnej zabawy. Program spotkania, dekoracje i poczęstunek zorganizowali uczniowie Staszica wraz ze swoimi nauczycielami. O oprawę muzyczną zadbał zespół redakcyjny RTM Staszic.

Więcej…