• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Koncert charytatywny

 Wystąpili uczniowie

Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Staszica w Hrubieszowie

 

 Choroby nowotworowe nie są problemem odległym, dalekim, obok którego możemy przejść bez zastanowienia i refleksji. SĄ TU, obok nas, dręczą naszych kolegów i przyjaciół, bliskich.

Odbierają radość życia, przenoszą z boisk szkolnych do szpitali, zmuszają do trudnej walki ponad siły młodego człowieka.

Młodzież naszej szkoły dostrzega takie sytuacje i nie pozostaje obojętna. Działa. Uczniowie klas maturalnych, mimo dużej ilości zajęć znaleźli wolę i chęć by zorganizować, przy życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników HDK, koncert charytatywny na rzecz  profilaktyki nowotworowej.

Koncert zadowolił gusta muzyczne wszystkich słuchaczy:

Bartek Jurkiewicz prezentował muzykę klasyczną, wykonując na fortepianie, między innymi utwory Fryderyka Chopina, Rachmaninowa i Szumana,

Ewelina Grossman, Marta Flisiak, Maciek Michalczuk, Łukasz Jańczuk, Grześ Czarnecki, Przemek Mazurek i Michał Giergiel, Mateusz Kulczyński  porwali publiczność do zabawy przy dobrym bluesie i poezji śpiewanej, wykonując utwory zespołów: SDM i Dżem i IRA.

Koncert prowadziła Kinga Panasiewicz, która, jak zwykle z poczuciem humoru, bawiła publiczność prezentując anegdotki o artystach z wielkich scen, a także o tych przyszłych czyniących pierwsze kroki na scenie.

Po takiej uczcie muzycznej pozostały nam miłe artystyczne przeżycia oraz cegiełki

– dowody dobrych serc i  dobrych uczynków.

Opracowanie: Marta Krupa

Galeria zdjęć

Odsłony: 3343

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…