• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Niezapomniany dzień dziecka w naszym gimnazjum

2 czerwca  młodzież z naszej szkoły w kreatywny sposób przedstawiła kulturę rosyjską i przy okazji sprawdziła wiedzę gimnazjalistów o Rosji i języku. Na początku części artystycznej Ola Szeląg oczarowała publiczność śpiewając jeden z najbardziej znanych romansów rosyjskich „Очи чёрные”.

Charyzmatyczni prowadzący: Piotrek i Tomek z przymrużeniem oka przedstawili postaci znanych Rosjan. Prezentacja przygotowana przez uczennicę liceum Olę Nowosad przybliżyła sylwetki sportowców i gwiazd estrady Rosji. W sportową atmosferę wprowadziły nas: Ola Szeląg, która zaśpiewała rosyjską wersję samby w utworze „Samba z Maradoną”, Ola Nowosad- zachwycając publiczność piosenką o drużynie naszej młodości oraz Celina Borusiewicz wzruszając liryczną piosenką „Да разве сердце”.

Nie mogło zabraknąć piosenek diwy rosyjskiej Ałły Pugaczowej. Ola Szeląg znakomicie przedstawiła własną wersję znanej piosenki „Арлекино”. Nasza zdolna uczennica, Ola Nowosad, zrobiła show piosenką  „Bсё могут короли”. Justyna Pęk wprowadziła publiczność w liryczny nastrój utworem „Актриса”, a Kasia Stecko wykonała kultowy przebój lat ’80. „Белые розы”. Dziewczyny z gimnazjum i liceum nawiązały do pop muzyki prezentując utwory, które ostatnimi czasy zyskały popularność nie tylko w Rosji. Pojawiły się też piosenki niezapomnianej Anny German. Iga Targońska zachwyciła rewelacyjnym wykonaniem „Эхо любви”, Klaudia Majkut zaśpiewała „А он мне нравится”, Gabrysia Ślusarska na nowo przywitała wiosnę wesołym utworem „Весеннее танго”. Celina Borusiewicz zaśpiewała przebój „Солнце”. Dziewczęta z klasy 3dg przedstawiły rosyjską wersję hitu „My Słowianie”, która w takim wydaniu mogłaby stanowić konkurencję dla Donatana i Cleo.

Gimnazjaliści mogli też pochwalić się znajomością języka rosyjskiego. Specjalnie dla nich przygotowano ciekawe konkurencje z nagrodami. Ich odpowiedzi oceniało jury: P. Małgorzata Łepik, P. Anna Jańczuk, P. Elżbieta Dąbrowska. Nie zabrakło również karaoke. Razem z dziewczynami z 3ag zaśpiewaliśmy: „Zawsze niech będzie słońce!”, a z chłopcami z  2b gimnazjum  „Kalinkę”. Z kolei z 3bg pośpiewaliśmy o naszym sąsiedzie ( „Наш сосед” Edyty Piechy). Iga Targońska porwała publiczność dynamicznym wykonaniem piosenki Mariny Diewiatowoj „Oй как ты мне нравишься!”. Ola Nowosad brawurowo i spektakularnie wykonała utwór „Ходит песенка по кругу”. Chłopcy z 3ag zachwycili publiczność niezrównaną wersją  piosenki o czterech karaluchach („Четыре таракана”). Finałową piosenką była „Katiusza”, zaśpiewana wspólnie z publicznością. Znakomicie  akompaniował do niej na akordeonie Błażej Pawluk z klasy 2 b gim. Słodycze dla wszystkich uczniów jeszcze „osłodziły” ten miły dzień.

Galeria

Odsłony: 3108

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…