• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Powiew Afryki w Staszicu

Poniedziałek, 9 czerwca upłynął w Staszicu pod znakiem kontynentu afrykańskiego. Upalna i duszna pogoda za oknem pomogła słuchaczom przenieść się myślami na czarny ląd i wczuć się w klimaty opowieści zaproszonego przez nas podróżnika po Afryce, p. Roberta Maciąga.

Przygotowana przez naszego gościa fotograficzna relacja z wypraw do Afryki świetnie ilustrowała wszelkie przekazywane nam informacje o Etiopii, RPA, Kongo i wielu innych miejscach tego odległego kontynentu. W trakcie wykładu zostało obalonych kilka stereotypów o Afryce i jej mieszkańcach. Mieliśmy okazję poznać obyczaje i wartości wyznawane przez różne plemiona i nacje, mogliśmy zajrzeć nawet do wnętrza małych chat, podziwiać wymyślne stroje i fryzury. W pewnym momencie poczuliśmy się jak na safari podziwiając dzikie zwierzęta. Pan Maciąg przypomniał uczniom także historię Afryki, jej trudne i bolesne aspekty, takie jak kolonizacja i niewolnictwo. Przybliżył także postać wielkiego obrońcy praw człowieka, zmarłego niedawno prezydenta RPA oraz laureata Pokojowej Nagrody Nobla z 1993 r., Nelsona Mandeli.

Wykład wywołał wśród słuchaczy duże zaciekawienie tematem, stał się także z pewnością pretekstem do wielu przemyśleń.

Galeria

Odsłony: 2972

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…