• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Wizyta uczniów PZPSW w Staszicu z okazji Dnia Pluszowego Misia

W poniedziałek, 17 listopada po raz kolejny obchodziliśmy wspólnie z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

O pluszowym misiu zrobiło się głośno w listopadzie 1902 roku, kiedy 26. prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Scenę tę narysował dla „Washington Post” karykaturzysta Clifford Berryman. Słynny rysunek zainspirował rosyjskiego emigranta Morrisa Mitchoma, prowadzącego sklep z zabawkami na nowojorskim Brooklynie, do wyprodukowania takiej maskotki. Za zgodą prezydenta, nazwał go „Teddy’s Bear” – miś Teddy’ego. Prezydent Roosvelt własnoręcznie odpisał na list Mitchoma: „Nie sądzę, żeby moje imię było wiele warte w tym niedźwiedzim interesie, ale proszę bardzo, może go pan używać”. Dwa lata później, w 1904 roku „Teddy Bear” był już tak popularny, że Roosevelt walczący o reelekcję, wybrał go na maskotkę swojej kampanii i wygrał wybory.

Z utęsknieniem czekaliśmy rok na kolejne, wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia z wychowankami Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Po przywitaniu przybyłych gości przez inicjatorki całego przedsięwzięcia – p. Monikę Młynarczuk, p. Barbarę Brzezicką i p. Annę Pękowską uczniowie kl. IIC LO zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, której autorką była Natalia Nowakowska.

W przedstawieniu wzięli udział: miś- Natalia Dąbrowska, zając- Eliza Szajuk, wiewiórka- Katrzyna Góral, lis- Kinga Kaczoruk, królowa pszczół- Katarzyna Lewczuk, pszczoły- Magdalena Borsuk oraz Agnieszka Omiecińska.

Po inscenizacji zaprosiliśmy wszystkich gości do wspólnej zabawy na urodzinach u misia, gdzie bawiliśmy się przy muzyce oraz uczestniczyliśmy w zajęciach ruchowych.

Kolejnym etapem była słodka niespodzianka- tort urodzinowy misia! Po złożeniu życzeń misiowi, wspólnych zdjęciach i zjedzeniu tortu przeszliśmy do misiowych konkurencji. Uczestnicy zabaw otrzymywali w nagrodę „misiowe medale” wykonane przez uczennice z klasy ID LO oraz małe „co nieco”.

W trakcie całego spotkania dzieci mogły podejść do stolików, przy których malowały im twarze uczennice Katarzyna Tokarz, Sylwia Semenowicz i Agata Weremij oraz otrzymywały misie z kolorowych balonów, które robiła Dorota Wróbel.

Nad oprawą muzyczną czuwali Natalia Nowakowska oraz Grzegorz Wołos, który także uwiecznił na zdjęciach całe wydarzenie.

Na zakończenie wizyty głos zabrała jedna z opiekunek Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczych – pani Małgorzata Dobrowolska Pawluk, w dowód wdzięczności dostaliśmy od naszych gości kosz jabłek.

Klaudia Majewska

Galeria

Odsłony: 2976

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…