• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Sybir – nie wiadomo co będzie”

Ludzie, historia, tradycja, pamięć, szacunek … czyli „Sybir – nie wiadomo co będzie”. Pod takim tytułem– 23 listopada 2014 r. –  na deskach gościnnego Hrubieszowskiego Domu Kultury odbył się spektakl grupy teatralnej WARTO. Założycielem teatru WARTO jest ks. Marian Wyrwa.

W czasie spektaklu padły ważne pytania dotyczące istnienia Boga i próba wyjaśnienia skąd bierze się wszechobecne zło …

Spektakl wykorzystywał korespondencję różnych sztuk. Obok wzruszającej narracji, skupienia i wspaniałej gry aktorskiej, utworów wokalnych, nastrojowej, przejmującej muzyki, gry świateł, pojawiły się też elementy pantomimy. Uzupełnienie stanowiła piękna scenografia przygotowana przez hrubieszowskiego plastyka - Andrzeja Maruta, w tym plakat sceniczny autorstwa Karoliny Folusz – uczennicy naszej szkoły.

Przekaz był bardzo trudny, tak trudny jak losy ludzi w tamtym czasie, jak życie dziś – współcześnie…

Dramaturgia przedstawienia wywołała dużo emocji wśród licznie zgromadzonej widowni.Gromkie owacje na stojąco były wyrazem uznania dla pomysłodawcy, scenarzysty i reżysera w jednej osobie ks. Mariana Wyrwy oraz grupy około 60-ciu aktorów. Większość wykonawców to utalentowani uczniowie Liceum i Gimnazjum im. ks. St. Staszica, ale także uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3, Zespołu Szkół Miejskich nr 1, Zespołu Szkół w Werbkowicach i Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, a także osoby dorosłe.

Oto oni: Małgorzata Borkowska (narratorka), Krzysztof Kiszka (narrator), Monika Pajurko (wprowadzenie), Maciek Kozyra (wprowadzenie), Karol Kozakiewicz (wnuk dziadka), Stefan Sobolewski (rola dziadka), Bartosz Kubik, Grzegorz Dąbrowski, Justyna Pęk, Grzegorz Reszczyński, Oktawia Brzóska, Zuzanna Łuka, Krzysztof Gumieniak, Szymon Beńko, Sławek Łukasiewicz, Maciej Dobrowolski, Stepaniuk Marcin, Kamila Kozielewicz, Anna Smalej, Damian Skiba, Iga Rybak, Łucja Mackiewicz, Patrycja Ważna, Weronika Żytowiecka, Ilona Sokołowska, Weronika Patyjewicz, Martyna Partyka, Aleksandra Zając, Milena Gałan, Karolina Hołdaś, Katarzyna Słotwińska, Małgorzata Borkowska, Klaudia Danilczuk, Aleksandra Łukiewicz, Dominika Aleksandrowicz, Paulina Rutkowska, Bartłomiej Dobosz, Wiktoria Wąsek, Marta Jabłońska, Justyna Żołnierczuk, Joanna Gidzińska, Wiktoria Kraszkiewicz, Julia Jaroszyńska, Sandra Kamińska, Joanna Pyc, Marta Bachusz, Aleksandra Nowosad, Patryk Roch, Milena Turzyńska, Patrycja Darmochwał, Michał Romański, Aneta Roch, Jakub Wezgraj, Michał Ślusarczyk. Warto wspomnieć też o osobach, które wspomogły realizację spektaklu: Krzysztof Zawisza, Grzegorz Wołos, Jan Wołos, Kamil Remarczyk, Karol Pachla, Marcin Smutek, Mateusz Pękała, Regina Kopera, Ks. Marian Wyrwa – scenariusz i reżyseria. WARTO (!) BYŁO!

Galeria

Odsłony: 4091

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…