• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Młodzież z Izraela w Staszicu

14 listopada 2013 będziemy gościć, jak co roku, młodzież z Izraela ze szkoły Kiriat Sharet w Holon. Tym razem powitamy ok. 120 uczniów wraz z ich opiekunami.


Oprócz stałych punktów wizyt naszych gości (modlitwa i złożenie kwiatów na cmentarzu żydowskim, oficjalne spotkanie z władzami miasta, artystyczna prezentacja obydwu krajów w HDK, przyjacielskie spotkanie w naszej szkole), tym razem odbędą się warsztaty, w czasie których goście i gospodarze pracować będą przy wspólnym projekcie dotyczącym zagłady narodu żydowskiego. Efekty pracy można będzie obejrzeć w auli szkolnej. Przeprowadzenie projektu jest efektem udziału nauczyciela języka angielskiego – p. Anny Czerw w dwutygodniowym szkoleniu na temat holocaustu i historii Izraela w czerwcu bieżącego roku w Izraelu.

Zapraszamy do lektury reportażu z wizyty już za tydzień.

Odsłony: 3233

Sukcesy i osiągnęcia

Stanisław Adamowicz w grupie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

Tegoroczny maturzysta Staszica, uczeń klasy humanistycznej, Stanisław Adamowicz został wyróżniony jako jeden z 27 najlepszych maturzystów spośród 268 257 zdających w całej Polsce. Staszek został doceniony przez organizatorów Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100%” – krakowską fundację „ Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Więcej…

Zawody sportowe

V miejsce w województwie koszykarzy Staszica

Dnia 30 marca 2022 roku w Chełmie odbyła się Wojewódzka Licealiada w koszykówce chłopców.

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

29.09.2022 odbyło się tajne głosowanie w naszej szkole na kandydatów do SU.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Zajęcia integracyjne

Integracja sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Jest procesem, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i wychowawca.

Więcej…