• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Warsztaty językowe w Wiedniu

W dniach 27-30 maja młodzież LO i Gimnazjum im ks. St Staszica uczestniczyła w wycieczce do Wiednia połączonej z warsztatami języka niemieckiego. Wyjazd (trzeci z cyklu warsztatów językowych – wcześniejsze odbywały się w Londynie) został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego, p. Urszulę Pasiekę.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wielowiekową historią Austrii – państwa, które miało przecież ogromny wpływ także na losy Polski i całej Europy. W czasie wędrówek po Wiedniu zwiedzaliśmy pałace Schönbrunn i Hofburg. Mogliśmy się zagubić w cesarskich labiryntach znajdujących się tuż obok przepięknych ogrodów w stylu francuskim oraz Palmiarni. Zwiedziliśmy także Muzeum Powozów, Belweder Wiedeński, Muzeum Historii Naturalnej, Katedrę św. Szczepana i Galerię Sztuki. Mieliśmy także okazję zejść do Krypt – miejsca pochówku władców austriackich i członków ich rodzin. Niezapomniane wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarła wizyta na wzgórzu Kahlenberg, z którego 12 września 1683 roku Jan III Sobieski – król Polski dowodził bitwą pokonując Turków i ratując tym samym Wiedeń i całą Europę przed wpływami islamu. Oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić zabaw na Praterze – słynnym wiedeńskim ogromnym centrum rozrywki.

Wszyscy powróciliśmy we wspaniałych nastrojach, z cudownymi wspomnieniami, które będą nam już stale towarzyszyły.

Galeria

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…