• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Uczniowie klasy Ic ze Staszica na biwaku w Zwierzyńcu

W czwartek dnia 5 czerwca nasza klasa Ic wraz z opiekunami: p. Moniką Młynarczuk, p. Barbarą Brzezicką,  p. Irminą Leszczuk i p. Radosławem Dąbrowskim udała się na dwudniowy biwak do malowniczego Zwierzyńca.

Naszą imprezę turystyczną rozpoczęliśmy od zbiórki w wyznaczonym miejscu o godzinie 7.45. Wszyscy przybyliśmy punktualnie, więc o 8.00 mogliśmy wyruszyć. Do celu dotarliśmy około 9.30, po czym wszyscy zakwaterowaliśmy się w domkach w ośrodku „Echo” w Zwierzyńcu. Około godziny 10 siedemnastoosobowa grupa uczniów chętnych do gry w paintball udała się do miejscowości Topólcza. Do celu dotarliśmy mniej więcej 15 minut później, weszliśmy na wzgórze, następnie ubraliśmy odzież ochronną. Dostaliśmy markery z kulkami z farbą i podzieliliśmy się na drużyny. Zabawa była świetna. Na polu bitwy był z nami również sor Dąbrowski. Po dwóch półgodzinnych rundach stwierdziliśmy jednogłośnie remis. Po powrocie do ośrodka mieliśmy chwilę wytchnienia. Po południu zjedliśmy pyszny obiad w pensjonacie „Anna”. Wieczorem udaliśmy się na pieszą wycieczkę po terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, szlakiem „Po wydmie”, prowadzącym do stawów „Echo”, gdzie mogliśmy podziwiać piękny bór sosnowy i las łęgowy, rosnący wzdłuż potoku Świerszcz.  Po powrocie rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy i zjedliśmy kiełbaski. O miłą atmosferę przy ognisku zadbały nasze utalentowane muzycznie koleżanki m.in. Agnieszka Omiecińska, świetnie grająca na gitarze. Po ognisku wspólnie spędziliśmy wolny czas na różnych grach i zabawach. O zachodzie Słońca miłośnicy astronomii mieli okazję pod kierunkiem nauczyciela fizyki sora Dąbrowskiego prowadzić za pomocą teleskopu obserwacje Księżyca i niektórych planet Układu Słonecznego.                                                                                                                     Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy do miejscowości Obrocz, gdzie miał się rozpocząć spływ kajakowy po rzece Wieprz. Po zapoznaniu się z regulaminem spływu, założeniu kapoków i dobraniu w pary zajęliśmy miejsca w kajakach. Płynęliśmy ponad godzinę, pokonując meandry rzeki na dystansie ok. 7 km. Był to bezsprzecznie najlepszy punkt biwaku. Po przepłynięciu zalewu Rudka w Zwierzyńcu dotarliśmy do mety. Zadowoleni i trochę mokrzy udaliśmy się w drogę powrotną.

Około godziny 14.30 dotarliśmy do Hrubieszowa. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną, chętnie wybralibyśmy się na nią jeszcze raz.

autor: Natalia Szczypek (uczennica kl. IC)

Galeria

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…