Ułatwienia dostępu

        

 

W dniu 05.12.2023r. uczniowie klas pierwszych mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z dietetykiem. Pani Arletą Nazar jest specjalistą żywienia klinicznego. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodych ludzi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia.

Ciekawa prelekcja była połączona z prezentacją multimedialną pt. „Zdrowie na całe życie”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania nasz gość zwrócił uwagę na to, co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w dobrej kondycji. Nadmieniał jak duże znaczenie ma picie wody. Pani dietetyk szczególną uwagę zwróciła na znaczenie zjadania śniadania przed przyjściem do szkoły. Młodzi ludzie otrzymali sporą dawkę wiedzy na temat zdrowych nawyków żywieniowych.
Uczniowie dzięki specjalnej wadze mogli się również poddać analizie składu ciała, a więc masy tkanki tłuszczowej oraz masy tkanki mięśniowej i zawartości wody w organizmie.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pani dietetyk za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas. Dziękujemy także Pani Joannie Patkowskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania z panią dietetyk.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4
loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia