Ułatwienia dostępu

        

 

W dniach 9 – 12 listopada 2023 r. w Białym Dunajcu odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uczestniczyła w nich pani Starosta Aneta Karpiuk z delegacją I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.

10 listopada 2023 r. odbył się (już po raz 16) Ogólnopolski Konkurs “Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Przystąpiło do niego 21 szkół z powiatów współpracujących z powiatem tatrzańskim, tj.: kartuskiego, łowickiego, poznańskiego, świdnickiego, nowotarskiego, hrubieszowskiego, rawickiego, wadowickiego i międzychodzkiego oraz miasta Sopot.
Powiat hrubieszowski po raz kolejny wziął udział w konkursie, którego temat w tym roku brzmiał: „Powstanie Styczniowe”. Reprezentowała go drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, która wcześniej wygrała eliminacje powiatowe: Aleksandra Wilkos, Anna Makowska i Wiktoria Boniecka (pod opieką p. Elżbiety Dąbrowskiej). Dziewczyny nie miały sobie równych, odpowiedziały na wszystkie pytania i w ten sposób pokonały konkurencję. Zdobyły zasłużone I miejsce oraz sympatię i uznanie komisji konkursowej. Wszystkich uczestników zachwyciły piękne stroje ludowe Ziemi Hrubieszowskiej.
11 listopada 2023 r. pani Starosta i poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości: w apelu poległych pod pomnikiem gen. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu i Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele Matki Boskiej Królowej Aniołów. Uroczystości miały charakter niezwykle podniosły, uświetniły go reprezentacje pocztów sztandarowych i delegacje powiatów w strojach regionalnych oraz występ zespołu góralskiego.
Gospodarze zadbali, aby goście z zaprzyjaźnionych powiatów miło spędzili czas w uroczym Białym Dunajcu. Były liczne atrakcje: uroczysta kolacja z góralską kapelą, Termy „Gorący potok” i wycieczka do Muzeum Tatrzańskiego.
Dziękujemy Dyrektor HDK pani Grażynie Temporowicz, z którą Szkoła od wielu lat współpracuje. Dzięki Pani życzliwości nasi uczniowie pięknie prezentowali strój Ziemi Hrubieszowskiej i promowali nasz region.
Dziękujemy pani Staroście Anecie Karpiuk za umożliwienie nam wyjazdu do Zakopanego, za wsparcie i mile wspólnie spędzony czas.

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia