Ułatwienia dostępu

        

 

7:00 - właśnie o tej godzinie rozpoczęliśmy nasz kolejny dzień! Chociaż brzmi to strasznie, my byliśmy najedzeni przepysznym śniadaniem i pełni energii na nowe wyzwania.

 

Wyruszyliśmy do Escola de Caldas das Taipas w przebojowych nastrojach, gotowi na główną atrakcję dzisiejszego dnia - MECZ SPORTOWY‼️ Ale zanim to... mała doza wiedzy. Zapoznaliśmy się z ciekawą prezentacją o najatrakcyjniejszych elementach Portugalii, łącznie z geografią, muzyką fado oraz oczywiście, piłką nożną! To, co jednak sprawia nam najwięcej frajdy, to nawiązywanie nowych znajomości z portugalskimi koleżankami i kolegami. Przełamujemy strach, dowiadujemy się różnych ciekawostek o zupełnie innej kulturze i świetnie się rozumiemy! Później wzięliśmy udział w sportowej rywalizacji. Siatkówka okazała się genialną zabawą! Cały dzień wypełniony był integracją oraz wspólnym zdobywaniem wiedzy.

 

Po obiadokolacji dostaliśmy nietypową, lecz niesamowicie pożyteczną szansę na uczestniczenie w BRAGA ROMANA - festiwalu kultury starożytnego Rzymu. To wydarzenie upiększa ulice Bragi, oferując różnorodne przedmioty do kupienia, lecz przede wszystkim pokazy śpiewu i tańca, ukazujące bogactwo Imperium Rzymskiego. Wszędzie można spotkać ludzi w przebraniach - takie lekcje historii lubimy najbardziej.

 

Zdjęcia: Karolina Bełz

Opis: Wiktoria Boniecka

 

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia