Ułatwienia dostępu

        

 

Uczeń kl. 3 biol-chem I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie Mateusz Lewicki został Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół ponadpodstawowych, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator. III etap Olimpiady odbył się 01.03.2024 r. w Krakowie, ale na wyniki trzeba było trochę poczekać. Aby dotrzeć do eliminacji finałowych Mateusz pokonał dwa poprzedzające je etapy. Uroczyste zakończenie Olimpiady z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się 24 maja w Krakowie.

Mateusz już od wielu lat pasjonuje się chemią. Jako uczeń szkoły podstawowej brał udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Był również uczestnikiem zajęć Akademii Staśka, a teraz jest jednym z prowadzących zajęcia. Jego zdolność do przyswajania wiedzy i niezwykła ciekawość świata chemii skierowała go na profil biologiczno-chemiczny. Przez pierwsze dwa lata nauki w naszym liceum pracował pod opieką pani Anny Modzelewskiej, która włożyła wiele starań w rozwój umiejętności Mateusza. Teraz pracuje pod bacznym okiem pani Katarzyny Smyk.
Mateusz jest świetnym kolegą, bardzo lubianym w środowisku szkolnym. Chętnie włącza się we wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia społeczne i artystyczne, zarażając innych swoją pasją i uśmiechem.
Serdeczne gratulacje dla Mateusza i opiekunów merytorycznych
fot. Zuzanna Greszeta (kl. 3 B)

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia