• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Dopóki ziemia kręci się…

15 grudnia 2014 roku w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie odbył się Konkurs Pieśni i Poezji Bułata Okudżawy zorganizowany z okazji 90. rocznicy urodzin Poety. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć naszych uczennic. W kategorii „Piosenka” reprezentowały nas: Celina Borusiewicz, która porwała publiczność żywym występem śpiewając „Nadia – Nadieńka”, Marta Drączkowska, która wprowadziła publiczność w liryczny nastrój wykonując piosenkę „Trzy miłości”, Aleksandra Nowosad śpiewająca piękny utwór „Modlitwa”, Katarzyna Szlonzak wykonująca sentymentalną „Piosenkę o Arbacie” oraz Iga Targońska, która przy akompaniamencie Agaty Bartnik zaśpiewała utwór „Trębacz”.

Wiersze Okudżawy mogliśmy usłyszeć w rewelacyjnych wykonaniach: Iryny Sydoruk („Fotografie moich przyjaciół”) oraz Weroniki Tomaszczuk („Miłość i rozłąka”).

Piosenki i wiersze wykonywane były w języku rosyjskim. Pierwsze miejsce jury przyznało Oli Nowosad za wzruszające wykonanie ballady, natomiast drugie miejsce zdobyła Iga Targońska za oryginalną interpretację utworu. Wszystkie uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria

Odsłony: 3288

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic: mamy laureatkę „Żywej klasyki”

22 marca 2023 roku w Polsce odbył się ogólnopolski etap XII Międzynarodowego Konkursu młodych recytatorów „Żywa klasyka” - corocznego konkursu czytania prozy w języku rosyjskim wśród młodzieży. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Dziecięcej Dyplomacji" pod patronatem Rosyjskiego Domu w Warszawie. W ramach konkursu uczestnicy czytali na głos wybrane fragmenty prozy swoich ulubionych rosyjskich autorów. W tym roku po raz kolejny opowiadania Antona Pawłowicza Czechowa odniosły godny pozazdroszczenia sukces.

Więcej…

Zawody sportowe

IX miejsce tenisistów stołowych Staszica w województwie

Wojewódzka Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyła się 9 marca 2023 roku w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Po wyrównanych meczach z ZS2 Kraśnik i III LO Lublina nasza drużyna w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając i Szymon Łobocki zajęła IX miejsce w województwie. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Akademia Staśka zaprasza!

Brak opisu.

Już w najbliższy wtorek 21 lutego 2023r. o godzinie 17.00 odbędą się kolejne warsztaty, poświęcone bohaterom bajek rosyjskich.
Będą: projekcje bajek, zgadywanki, kolorowanki, układanki, odgrywanie scenek.
Serdecznie zapraszamy!

Uroczystości, wydarzenia

Szkolna Akcja „Bezpieczeństwo przede wszystkim”

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy szkolną akcję „BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM”. Zakłada ona szereg spotkań z profesjonalistami z zakresu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia. Dlatego też 20 lutego 2023 r. odbyło się pierwsze z wielu zaplanowanych spotkań w ramach naszej akcji. Jako pierwszych gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Podczas spotkania nasi goście przekazali uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Więcej…