• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Boże Narodzenie w Staszicu

Czas kolędy, czas radości i zadumy spędzony w gronie przyjaciół w ciepłej atmosferze grudniowego dnia – w taki sposób upłynął nam ostatni dzień zajęć w szkole.

 

20 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w swoich salach na spotkaniach opłatkowych, w czasie których dzielono się opłatkiem, składano wzajemne życzenia, śpiewano kolędy i kosztowano tradycyjnych potraw wigilijnych.

Wprowadzeni w świąteczny nastrój wszyscy udaliśmy się do pięknie przystrojonej auli szkolnej (dzieło pani Anny Jańczuk, siostry Bernadetty Kozieł, Małgorzaty Borkowskiej II D g, Mileny Gałan II Dg, Szymona Kwiatkowskiego IIC), gdzie czekało na nas wspaniałe, pouczające a zarazem zabawne przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane pod kierunkiem siostry Bernadetty  Kozieł przez uczniów gimnazjum i liceum. Jasełka przekazały nam odwieczna prawdę, dotykająca każdego człowieka, wspólnot  mniejszych i większych, a także świata.

 Wysłuchaliśmy przepięknych tradycyjnych jak i współczesnych kolęd polskich. Byliśmy świadkami walki dobra ze złem przedstawionej w formie tańca oraz sztuki teatralnej. Widzowie pozostawali pod wrażeniem bardzo sugestywnej gry aktorskiej zarówno wypróbowanych artystów szkolnej sceny jak i debiutantów, zwłaszcza z pierwszych klas gimnazjów. Cieszymy się, że mogliśmy także poznać nowe świetnie śpiewające głosy, które na pewno jeszcze nie raz uświetnią szkolne uroczystości. Nad efektem dźwiękowym przedstawienia czuwał Marcin Gajewski z kl. II E.

Po przedstawieniu p. dyrektor Alicja Borkowska złożyła całej społeczności szkolnej życzenia spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Obsada :

Śpiew:Marta Flisiak III B, Maciej Michalczuk III C, Aleksandra Szeląg II B, Łukasz Czarnota II A, Angelika Pędrak II D, Kamila Sykut I B, Anita Brzeska IB, Aleksandra Nowosad IB, Piotr Capiuk III Dg

Narracja :  Aleksandra Nowosad I B, Grzegorz Reszczyński I E

Taniec: Małgorzata Borkowska II Dg, Anna Josse I Dg, Diana Jóźwiak I Dg

Maryja:  Weronika Kozaczuk II Dg

Św. Józef:  Błażej Pawluk II Bg

Aniołowie:  Patryk Mazurek I Bg, Krzysztof Gumieniak I A, Jarosław Jasina I A, Michał Patyjewicz I C, Barbara Prus III Ag, Aleksandra Chłopeniuk III Ag, Marta Jabłońska I Bg, Julia Wieleba I Bg

Diabły: Szymon Kwiatkowski II C, Piotr Mazurek II Dg,

Krzysio - Zniewolony chłopiec:  Kamil Krzywonos I Bg

Rodzina:  Małgorzata Borkowska II Dg (mama), Damian Gałan II A (tata), Anita Wójciak II Dg (córka), Jakub Dobrowolski II Dg (syn)

Św. Mikołaj:  Michał Łopocki II A

Galeria zdjęć

Odsłony: 3279

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…