• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Człowiek – nauka – pasja

Pasja to coś więcej niż marzenie, młodzieńczy entuzjazm, czy chwilowe zauroczenie.

Pasja wymaga czasu, który pozwoli rozwinąć zdolności kojarzenia rzeczy na pozór nie powiązanych ze sobą, rozróżniać rzeczy dobre od złych, prawdę od fałszu, zadawać pytania, na które odpowiedzi nie zawsze są oczywiste. Pasji nie można się nauczyć, zaplanować czy zamówić. Pasję można za to rozwijać i jeśli tkwi w nas, zawsze będzie motorem chęci poznania nieznanego. Pasja wspiera wszystkie aspekty nauki, to dzięki niej powstają wynalazki, zostają odkrywane tajniki natury. Wszystko to ma jeden cel – służyć Człowiekowi. Lubelski Festiwal Nauki w znacznym stopniu przyczynia się do popularyzacji nauki.

Tradycyjnie już uczniowie klasy biologiczno-chemicznej korzystają z możliwości uczestniczenia w zajęciach laboratoryjnych z zakresu biologii, mikrobiologii, fizjologii roślin, biochemii i chemii analitycznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Zamościu. W tym roku zajęcia były prowadzone przez: dr A. Święciło, dr hab. A.  Krzepiłko, dr hab., prof. nadzw. J.Molas, mgr I. Zych-Wężyk.

W czasie zajęć uczniowie zgłębiali sekrety mikroświata poznając metody izolowania i hodowli mikroorganizmów z różnych środowisk. Uczestnicy warsztatów  samodzielnie wykonali wybrane doświadczenia  z zakresu chemii analitycznej i przy udziale prowadzących przeanalizowali ich przebieg.

Kolejny projekt umożliwił naszym uczniom samodzielne przeprowadzenie eksperymentów ilustrujących zmiany składu chemicznego, struktury i aktywności aparatu fotosyntetycznego roślin w warunkach stresu świetlnego, termicznego oraz chemicznego spowodowanego przez kwaśne opady, metale ciężkie, deficyt O2 oraz niedobór i nadmiar CO2. Ostatni projekt umożliwił poznanie metod chromatografii żelowej, chromatografii cienkowarstwowej, bibułowej oraz wysokosprawnej chromatografii cieczowej i ich zastosowania w analizie związków chemicznych.

Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia rozbudzą prawdziwą pasję w naszych uczniach a profil, który wybrali umożliwi odkrywanie natury w najbardziej atrakcyjny sposób – przez doświadczenie.

Zachęcamy do obejrzenia foto galerii – zobaczycie jak spędza czas  biol-chem. ze Staszica.

 

 • SAM_4660-Kopiowanie
 • SAM_4643-Kopiowanie
 • SAM_4657-Kopiowanie
 • SAM_4645-Kopiowanie
 • SAM_4653-Kopiowanie
 • SAM_4674-Kopiowanie
 • SAM_4673-Kopiowanie
 • SAM_4661-Kopiowanie
 • SAM_4644-Kopiowanie
 • SAM_4664-Kopiowanie
 • SAM_4662-Kopiowanie
 • SAM_4650-Kopiowanie
 • SAM_4666-Kopiowanie
 • SAM_4669-Kopiowanie
 • SAM_4676-Kopiowanie
 • SAM_4667-Kopiowanie
 • SAM_4640-Kopiowanie
 • SAM_4663-Kopiowanie
 • SAM_4656-Kopiowanie
 • SAM_4647-Kopiowanie
 • SAM_4637-Kopiowanie
 • SAM_4665-Kopiowanie
 • SAM_4659-Kopiowanie
 • SAM_4655-Kopiowanie
 • SAM_4646-Kopiowanie
 • SAM_4658-Kopiowanie
 • SAM_4636-Kopiowanie
 • SAM_4638-Kopiowanie
 • SAM_4651-Kopiowanie
 • SAM_4642-Kopiowanie
 • SAM_4677-Kopiowanie
 • SAM_4649-Kopiowanie

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 2449

Sukcesy i osiągnęcia

Zuzanna Kusiak ze Staszica siódma w Polsce!

Miło nam podzielić się świetną wiadomością, która obiegła I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Zmarła Pani Anna Wysocka

Uroczystości, wydarzenia

STAŚKOWA KAPSUŁA CZASU powraca do spotkań z młodzieżą z Izraela

Więcej…