• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

Staszic w XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014

Internetowy portal edukacyjny „PERSPEKTYWY” tradycyjnie na początku roku kalendarzowego opublikował Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W roku 2014 uczynił to po raz szesnasty.

Przedsięwzięcie objęte jest patronatem MEN. Kapituła bierze pod uwagę wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w kraju, w związku z tym przystąpienie do rankingu jest obligatoryjnie i nie wymaga zgody ze strony szkoły. Najlepszą placówką w Polsce okazało się Liceum Akademickie UMK (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika) w Toruniu.  W województwie lubelskim tym razem pierwszą lokatę zajęło I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. Jedyną szkołą ponadgimnazjalną  w powiecie hrubieszowskim ujętą w rankingu (w każdym województwie ogłoszonych jest tylko 50 pierwszych miejsc) jest Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie – szkoła uplasowała się na pozycji 37.

 Przy ocenianiu poszczególnych placówek brano pod uwagę przede wszystkim wyniki olimpiad przedmiotowych i zawodowych krajowych i międzynarodowych oraz rezultaty matur. Dodatkowym nowym kryterium wprowadzonym trzy lata temu jest ocena szkół ponadgimnazjalnych z punktu widzenia uczelni akademickich. Decyzją  Kapituły Rankingu, po debacie i konsultacjach, ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2014:

 • sukcesy w olimpiadach 30%
 • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
 • matura – przedmioty dodatkowe 40%
 • opinia akademicka 5%.

Gratulujemy sukcesu najlepszym. Wyrażamy zarazem nadzieję na kontynuowanie staszicowskiej, blisko 100-letniej tradycji szkoły, która spełniając swój podstawowy obowiązek przekazywania wiedzy oraz wartości etycznych i religijnych pozwoliła rozwinąć skrzydła pokoleniom młodzieży hrubieszowskiej.

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1412:oni-sa-najlepsi&catid=119&Itemid=257

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1269:ranking-liceow-2014-woj-lubelskie&catid=133&Itemid=266

 

Sukcesy i osiągnęcia

"Srebrna szkoła 2020" dla Staszica

„PERSPEKTYWY” - internetowy portal edukacyjny, jak co roku na początku stycznia publikuje Ranking Liceów i Techników.  Wydarzeniu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kapituła pozyskuje niezależnie niezbędne dane z Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Następnie analizuje i ocenia wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce obligatoryjnie, a zatem zgoda szkoły na udział w klasyfikacji nie jest wymagana.

Więcej…

Zawody sportowe

Podwójny awans uczniów „Staszica” do zawodów rejonowych w drużynowym tenisie stołowym

10 grudnia 2019 roku w Naszej szkole rozegrana została Powiatowa Licealiada w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt, zajęły II miejsce w powiecie uzyskując awans do zawodów rejonowych. Gratulacje!!!

Więcej…

Ogłoszenia

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr.

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Pod adresem https://www.bobr.edu.pl/ znajduje się strona Konkursu.

Więcej…

Uroczystości, wydarzenia

Akademia Staśka - warsztaty europejskie

My, dzieci Europy, to temat kolejnego spotkania Akademii Staśka. Uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące Europy. Warsztaty europejskie prowadzone były w formie gier i zabaw, które pozytywnie wpłynęły na postrzeganie Unii Europejskiej przez dzieci. Podczas zajęć najmłodsi poznali flagi Europy i dowiedzieli się, dlaczego na fladze UE jest 12 gwiazdek.

Więcej…