• a

  a

 • q

  q

 • s

  s

 • baner nauka zabawa.png
 • baner sport 2.png
 • baner sport kosz.png
 • baner studniówka.png
 • baner uroczystości.png
 • baner z logo koło nowe.png

„Miłość na wiek się nie ogląda……”

Tak brzmiał tytuł konkursu recytatorskiego, który odbył się 06.12.2013 r. Jak nie trudno się domyślić, tematem przewodnim konkursu była właśnie miłość – uczycie, do którego znajdujemy nawiązanie w wielu wierszach pisanych w różnych językach. Uczniowie gimnazjum i  liceum recytowali w języku rosyjskim. Można było posłuchać oryginalnych interpretacji wierszy znanych rosyjskich poetów, takich jak: A. Puszkin, A. Achmatowa, W. Nikolajewa. Uczniowie ujawniając swój talent recytatorski w ciekawy i przystępny sposób przybliżyli słuchaczom wyjątkowość i niepowtarzalność poezji Rosji.

 

Występy recytatorów ocenili: Pani Jolanta Korneluk, Pani Regina Kopera i ks. Marian Wyrwa. W liryczny nastrój wprowadziły nas piosenki rosyjskie w wykonaniu uczennic z gimnazjum i liceum ( Julia Dąbrowska, Klaudia Majkut, Celina Borusiewicz, Aleksandra Szeląg i Aleksandra Nowosad). Słuchaliśmy utworów zarówno z lat 70-tych („Nadzieżda” Anny German i „Arlekino” Ally Pugaczowej), jak i współczesnych ( „A ty mienia lubisz?”). Imprezę świetnie poprowadzili Klaudia Jasina i Maciek Kozyra poprzedzając występ komentarzem o autorze, bądź samej treści wiersza w językach: rosyjskim i polskim. Wszystkich uczestników konkursu przygotowywały nauczycielki języka rosyjskiego: p. Ludwika Siudyka, p. Małgorzata Łepik, p. Neonila Pawluk.

Oczywiście, zgadnie z regułami każdego konkursu, należało wyłonić zwycięzców. W kategorii gimnazjum: pierwsze miejsce przypadło Klaudii Majkut, drugie – Karolinie Hołdaś, a trzecie zdobyli –   Cezary Olejarz i Weronika Tomaszczuk. W kategorii liceum pierwsze wywalczyła Aleksandra Nowosad, drugie – Aleksandra Szeląg, natomiast trzecie miejsce zajęły Aleksandra Aleksiun i Anita Brzeska. „Staszic” jak zawsze pokazał wysoki poziom.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Organizatorzy

Galeria zdjęć

Odsłony: 3647

Sukcesy i osiągnęcia

Staszic w programie Erasmus +

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że otrzymaliśmy Akredytację w sektorze Edukacja szkolna w ramach Akcji 1 programu Erasmus+ w konkursie 2022 (KA120-SCH)!

Więcej…

Zawody sportowe

III miejsce w województwie

W piątek 21 października 2022 roku odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lidze LA. Po rewelacyjnym starcie drużyna chłopców I LO w Hrubieszowie zajęła 3 miejsce uzyskując 925 pkt.

Więcej…

Ogłoszenia

Walentynki

Uroczystości, wydarzenia

Studniówka w Staszicu

Czar, elegancja i tradycja, świetna zabawa i wspaniali przyjaciele – tak z uśmiechem i zadumą mówimy dziś o niezapomnianym sobotnim wieczorze 7 stycznia 2023 r. Długo wyczekiwana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Studniówka 2023 zapisuje się trwale w naszych wspomnieniach. Wszyscy uczestnicy balu odczuwali podniosłą atmosferę wypływającą z tradycji pielęgnowanej przez kolejne pokolenia uczniów.

Więcej…